rasharn
Known For
CTF Multi-Frag Specialist ·Flag Runner
All-Time Achievements
· 1 badge
TOP 10%
Map Specialist
Courtyard
Courtyard
60.5% · #10/113
CTF
Mouse Settings
| DPI | 1600 |
| In-game Sensitivity | 0.8 |
| eDPI | 1280 |
| cm/360 | 32.47 |
| Mouse Acceleration | Off |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 100 |
| Crosshair | 8 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Logitech G Pro X Superlight
| Brand | Logitech |
| Weight | 63g |
| Shape | Ambidextrous |
| Sensor | HERO 25K |
| Connection | Wireless |
Mousepad
Artisan Raiden
| Surface | Polyester |
| Speed | Fast |
| Dimensions | Unknown |
Keyboard
Logitech G915 TKL
| Size | TKL |
| Switches | GL Tactile/Linear/Clicky |
| Connection | Wireless |
Monitor
Dell Alienware AW2723DF
| Size | 27" |
| Refresh Rate | 240Hz |
| Panel | Fast IPS |
| Resolution | 2560x1440 |
Headset
Logitech G Pro X Wireless
| Type | Closed-back |
| Driver Size | 50mm |
| Connection | Wireless |
Setup Insights
Sensitivity Context
32.47 cm/360 Medium
Faster than 36% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Similar sensitivity: ion (32.47) · Lokario (32.47) · tough maf (32.47) · zanes (32.47) · PYTON (32.54)
Mouse Popularity
Logitech G Pro X Superlight
Used by 13 players — #1 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 32.47 cm/360 | Medium |
| FOV | 100 | Average range (top 68%) |
| Resolution | 2560x1440 | #2 most common |
| Refresh Rate | 240Hz | High |
| DPI | 1600 |
Key Bindings
Forwardw
Backs
Lefta
Rightd
JumpSpace
CrouchCtrl
AttackMouse1
ZoomMouse2
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 32.47)
Same Mouse (Logitech G Pro X Superlight)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | japanesecastles |
| Favorite Gametype | Capture the Flag |
| Favorite Weapon | Railgun |
Weapon Accuracy
CTF Season Stats (2026 S1)
Data via HoQ Season Tracker Games 218 Top 19% avg: 124
Win Rate 47.2% Top 33% avg: 40%
K/D 0.96 Top 46% avg: 1.01
Kills 10886 Top 15% avg: 5792
Deaths 11360 Top 85% avg: 5961
DPM 462 Top 23% avg: 388
Best Streak 14 Top 60% avg: 18
Weapon Accuracy
| 🎯 Railgun | 52.7% | 4087 kills |
| 🚀 Rocket | 40.8% | 2682 kills |
| ⚡ Lightning Gun | 32.9% | 1637 kills |
| 🔫 Shotgun | 29.7% | 1551 kills |
| ⚙ Machine Gun | 25.1% | 918 kills |
| 💚 Plasma | 12.9% | 757 kills |
| 💣 Grenade | 10.7% | 108 kills |
Flag Stats
Captures149Top 11%avg: 59
Returns1639Top 29%avg: 1224
Pickups1355Top 11%avg: 561
Rivalries
Map Performance
| Map | Games | Win% | K/D | DPM |
|---|---|---|---|---|
| q3wcp9 | 56 | 58.9% | 0.95 | 463 |
| japanesecastles | 55 | 50.9% | 0.99 | 477 |
| troubledwaters | 36 | 27.8% | 0.95 | 477 |
| ironworks | 29 | 55.2% | 0.88 | 464 |
| infinity | 22 | 36.4% | 1.05 | 422 |
| pillbox | 8 | 37.5% | 0.86 | 502 |
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Data Source
Settings: Last updated 2025-01
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker