Known For
CTF Defensive Anchor
Mouse Settings
| DPI | 1200 |
| In-game Sensitivity | 1.4 |
| eDPI | 1680 |
| cm/360 | 24.74 |
| Grip Style | Palm |
| Mouse Acceleration | Off |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 100 |
| Crosshair | 3 |
| Crosshair Size | 18 |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Logitech G Pro X Superlight 2
| Brand | Logitech |
| Weight | 60g |
| Shape | Ambidextrous |
| Sensor | HERO 2 |
| Connection | Wireless |
Mousepad
Artisan Raiden (Soft, XXL)
| Surface | Polyester |
| Speed | Fast |
| Base | Soft (3mm) |
| Size | XXL |
Keyboard
Logitech G512 Carbon
| Size | Full-size |
| Switches | GX Blue/Brown/Red |
| Connection | Wired |
Monitor
Samsung Odyssey G6 S32BG65
| Size | 32" |
| Refresh Rate | 240Hz |
| Panel | VA |
| Resolution | 2560x1440 |
Headset
Technics EAH-A800
| Type | Closed-back |
| Driver Size | 40mm |
| Connection | Wireless |
Setup Insights
Sensitivity Context
24.74 cm/360 Fast
Faster than 65% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Mouse Popularity
Logitech G Pro X Superlight 2
Used by 8 players — #2 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 24.74 cm/360 | Fast |
| FOV | 100 | Average range (top 68%) |
| Resolution | 2560x1440 | #2 most common |
| Refresh Rate | 240Hz | High |
| DPI | 1200 |
Key Bindings
Forwardw
Backs
Lefta
Rightd
JumpSpace
Crouchctrl
AttackMouse1
Zoomcapslock
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 24.74)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | q3wcp9 |
| Favorite Gametype | Capture the Flag |
| Favorite Weapon | Railgun |
Weapon Accuracy
CTF Season Stats (2026 S1)
Data via HoQ Season Tracker Games 227 Top 17% avg: 124
Win Rate 48% Top 29% avg: 40%
K/D 1.09 Top 27% avg: 1.01
Kills 10276 Top 16% avg: 5792
Deaths 9433 Top 79% avg: 5961
DPM 394 Top 53% avg: 388
Best Streak 26 Top 22% avg: 18
Weapon Accuracy
| 🎯 Railgun | 51.8% | 3510 kills |
| 🚀 Rocket | 45.6% | 1965 kills |
| ⚡ Lightning Gun | 31.9% | 2146 kills |
| 🔫 Shotgun | 30.3% | 2076 kills |
| ⚙ Machine Gun | 23.9% | 804 kills |
| 💚 Plasma | 12.5% | 343 kills |
| 💣 Grenade | 7.9% | 115 kills |
Flag Stats
Captures84Top 24%avg: 59
Returns2679Top 12%avg: 1224
Pickups650Top 30%avg: 561
Rivalries
Map Performance
| Map | Games | Win% | K/D | DPM |
|---|---|---|---|---|
| q3wcp9 | 64 | 37.5% | 0.99 | 389 |
| japanesecastles | 55 | 49.1% | 1.04 | 393 |
| ironworks | 31 | 45.2% | 1.15 | 429 |
| infinity | 29 | 69% | 1.25 | 377 |
| troubledwaters | 27 | 63% | 1.32 | 382 |
| shiningforces | 8 | 37.5% | 0.87 | 435 |
| pillbox | 5 | 40% | 1.04 | 427 |
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Team History
2026 Czesnecka
2024 AHU
Teammates: Dloobiq · Fr0zik · Needy · Nvc
Data Source
Settings: Last updated 2025-01
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker
Race Data: From qlrace.com (2026-04-28)
Race (VQL Strafe)
Data via qlrace.com Records 2 records
Best Record Rank 84/327 on qzpractice2 (top 25.7%)
Best Time 0:23.368
Top Speed 837 ups
Avg Rank % 31.2% (lower = better)
Top Maps
| Map | Rank | Time |
|---|---|---|
| qzpractice2 | 84/327 | 0:23.368 |
| japanesecastles | 78/212 | 0:11.848 |