cherrypoff
Known For
CTF Multi-Frag Specialist ·Fragger
TDM Turret ·DPS Machine
All-Time Achievements
· 7 badges
TOP 3% Damage / Game
9484 · #6/290
TDM
TOP 10% Excellents / Game
4.80 · #9/290
TDM
TOP 10%
Score / Game
50.9 · #12/290
TDM
TOP 10% Excellents / Game
6.00 · #15/250
CTF
TOP 10% Impressives / Game
9.00 · #16/290
TDM
TOP 10% K/D Ratio
1.40 · #22/250
CTF
TOP 10%
Score / Game
436 · #24/250
CTF
Mouse Settings
| DPI | 800 |
| In-game Sensitivity | 2.0307 |
| eDPI | 1624 |
| cm/360 | 25.58 |
| Mouse Acceleration | Off |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 95 |
| Crosshair | 2 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Logitech G Pro X Superlight
| Brand | Logitech |
| Weight | 63g |
| Shape | Ambidextrous |
| Sensor | HERO 25K |
| Connection | Wireless |
Mousepad
Dark Project X Playerman White Glass Dp Id 0002
| Surface | Cloth |
| Speed | Balanced |
| Dimensions | 450 x 400mm |
Monitor
BenQ ZOWIE XL2540
| Size | 24.5" |
| Refresh Rate | 240Hz |
| Panel | TN |
| Resolution | 1920x1080 |
Setup Insights
Sensitivity Context
25.58 cm/360 Fast
Faster than 63% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Mouse Popularity
Logitech G Pro X Superlight
Used by 13 players — #1 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 25.58 cm/360 | Fast |
| FOV | 95 | Narrow (top 87%) |
| Resolution | 1920x1080 | Most common |
| Refresh Rate | 240Hz | High |
| DPI | 800 |
Key Bindings
Forwardw
Backs
Lefta
Rightd
JumpMouse2
CrouchCtrl
AttackMouse1
ZoomMouse2
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 25.58)
Same Mouse (Logitech G Pro X Superlight)
Same Monitor (BenQ ZOWIE XL2540)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Gametype | Weapon: Railgun |
| Favorite Weapon | Railgun |
Weapon Accuracy
CTF Season Stats (2026 S1)
Data via HoQ Season Tracker Games 26 Top 67% avg: 124
Win Rate 38.5% Top 66% avg: 40%
K/D 1.22 Top 16% avg: 1.01
Kills 1487 Top 65% avg: 5792
Deaths 1222 Top 32% avg: 5961
DPM 535 Top 4% avg: 388
Best Streak 22 Top 31% avg: 18
Weapon Accuracy
| 🎯 Railgun | 51.2% | 522 kills |
| 🚀 Rocket | 37.4% | 227 kills |
| ⚡ Lightning Gun | 39% | 387 kills |
| 🔫 Shotgun | 35.5% | 153 kills |
| ⚙ Machine Gun | 36.6% | 134 kills |
| 💚 Plasma | 13.1% | 60 kills |
| 💣 Grenade | 2.6% | 0 kills |
Flag Stats
Captures15Top 62%avg: 59
Returns179Top 70%avg: 1224
Pickups107Top 68%avg: 561
Rivalries
Map Performance
| Map | Games | Win% | K/D | DPM |
|---|---|---|---|---|
| q3wcp9 | 9 | 55.6% | 1.15 | 583 |
| ironworks | 6 | 50% | 1.94 | 536 |
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Team History
Data Source
Settings: Last updated 2025-01
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker
Race Data: From qlrace.com (2026-04-28)
Race (VQL Weapons)
Data via qlrace.com Records 3 records
Best Record Rank 35/44 on vanilla_09 (top 79.5%)
Best Time 0:13.851
Top Speed 0 ups
Avg Rank % 88.2% (lower = better)
Top Maps
| Map | Rank | Time |
|---|---|---|
| vanilla_09 | 35/44 | 0:13.851 |
| wsm | 10/11 | 9:07.653 |
| actf02 | 33/35 | 0:40.731 |