Mouse Settings
| DPI | 800 |
| In-game Sensitivity | 3 |
| eDPI | 2400 |
| cm/360 | 17.32 |
| Mouse Acceleration | Off |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 103 |
| Crosshair | 6 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Logitech G Pro X Superlight
| Brand | Logitech |
| Weight | 63g |
| Shape | Ambidextrous |
| Sensor | HERO 25K |
| Connection | Wireless |
Mousepad
HyperX Fury S Speed Edition XL
| Surface | Cloth |
| Speed | Speed |
| Dimensions | 900 x 420 x 4mm |
Monitor
Samsung Odyssey G7
| Size | 32" |
| Refresh Rate | 240Hz |
| Panel | VA |
| Resolution | 2560x1440 |
Headset
SteelSeries Arctis Nova 7 Wireless
| Type | Closed-back |
| Driver Size | 40mm |
| Connection | Wireless |
Setup Insights
Sensitivity Context
17.32 cm/360 Very fast
Faster than 82% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Similar sensitivity: FizzY (17.32) · konek (17.32) · deisma (17.64) · tr1x0 (16.24) · DimebaG (18.82)
Mouse Popularity
Logitech G Pro X Superlight
Used by 13 players — #1 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 17.32 cm/360 | Very fast |
| FOV | 103 | Average range (top 37%) |
| Resolution | 2560x1440 | #2 most common |
| Refresh Rate | 240Hz | High |
| DPI | 800 |
Key Bindings
Forwardw
Backs
Lefta
Rightd
JumpMouse2
CrouchCtrl
AttackMouse1
ZoomMouse2
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 17.32)
Same Mouse (Logitech G Pro X Superlight)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | hiddenfortress |
| Favorite Gametype | Team Deathmatch |
| Favorite Weapon | Rocket Launcher |
Weapon Accuracy
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Data Source
Settings: Last updated 2025-01
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker