Known For
CTF Turret ·Rail Sniper
TDM Turret ·Rail Sniper
All-Time Achievements
· 9 badges
TOP 3% Impressives / Game
26.9 · #2/250
CTF
TOP 3% Impressives / Game
9.60 · #8/290
TDM
TOP 10% Excellents / Game
6.10 · #13/250
CTF
TOP 10%
Map Specialist
Infinity
Infinity
59.1% · #17/183
CTF
TOP 10%
Map Specialist
Dreadfulplace
Dreadfulplace
60.4% · #20/205
TDM
TOP 10% Damage / Game
10647 · #21/250
CTF
TOP 10% Defends / Game
13.2 · #23/250
CTF
TOP 10% Excellents / Game
4.10 · #28/290
TDM
TOP 10%
Score / Game
47.0 · #29/290
TDM
Mouse Settings
| DPI | 800 |
| In-game Sensitivity | 0.75 |
| eDPI | 600 |
| cm/360 | 69.27 |
| Grip Style | Hybrid |
| Mouse Acceleration | Off |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 98 |
| Crosshair | 2 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Logitech G Pro X Superlight
| Brand | Logitech |
| Weight | 63g |
| Shape | Ambidextrous |
| Sensor | HERO 25K |
| Connection | Wireless |
Mousepad
Logitech G740
| Surface | Cloth |
| Speed | Balanced |
| Dimensions | Unknown |
Monitor
Eizo Foris 2735
| Size | 27" |
| Refresh Rate | 144Hz |
| Panel | IPS |
| Resolution | 2560x1440 |
Headset
SteelSeries Arctis 7 Wireless
| Type | Over-Ear |
| Driver Size | 40mm |
| Connection | Wireless |
Setup Insights
Sensitivity Context
69.27 cm/360 Very slow
Faster than 4% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Mouse Popularity
Logitech G Pro X Superlight
Used by 13 players — #1 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 69.27 cm/360 | Very slow |
| FOV | 98 | Narrow (top 72%) |
| Resolution | 2560x1440 | #2 most common |
| Refresh Rate | 144Hz | Standard |
| DPI | 800 |
Key Bindings
Forwardw
Backs
Lefta
Rightd
Jumpspace
Crouchctrl
Attackmouse1
Zoommouse2
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 69.27)
Same Mouse (Logitech G Pro X Superlight)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | hiddenfortress |
| Favorite Gametype | Team Deathmatch |
| Favorite Weapon | Railgun |
Weapon Accuracy
CTF Season Stats (2026 S1)
Data via HoQ Season Tracker Games 101 Top 46% avg: 124
Win Rate 58.4% Top 5% avg: 40%
K/D 1.30 Top 12% avg: 1.01
Kills 6152 Top 36% avg: 5792
Deaths 4728 Top 53% avg: 5961
DPM 514 Top 6% avg: 388
Best Streak 30 Top 13% avg: 18
Weapon Accuracy
| 🎯 Railgun | 64.6% | 3316 kills |
| 🚀 Rocket | 37.9% | 409 kills |
| ⚡ Lightning Gun | 39.2% | 1090 kills |
| 🔫 Shotgun | 30.3% | 716 kills |
| ⚙ Machine Gun | 29.7% | 530 kills |
| 💚 Plasma | 9.8% | 137 kills |
| 💣 Grenade | 9.4% | 40 kills |
Flag Stats
Captures18Top 59%avg: 59
Returns1363Top 32%avg: 1224
Pickups123Top 66%avg: 561
Rivalries
Favorite Victim le.klm 539-393 (1.37 K/D) · 32 games
Map Performance
| Map | Games | Win% | K/D | DPM |
|---|---|---|---|---|
| q3wcp9 | 28 | 39.3% | 1.25 | 568 |
| japanesecastles | 28 | 60.7% | 1.66 | 422 |
| troubledwaters | 12 | 83.3% | 1.16 | 626 |
| ironworks | 12 | 66.7% | 0.93 | 580 |
| infinity | 11 | 63.6% | 1.24 | 506 |
| pillbox | 7 | 85.7% | 5.09 | 381 |
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Team History
2024 Bad But Happy
Data Source
Settings: Last updated 2026-02
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker