jmpuLz
Mouse Settings
| DPI | 800 |
| In-game Sensitivity | 1 |
| eDPI | 800 |
| cm/360 | 51.95 |
| Grip Style | Hybrid |
| Mouse Acceleration | Off |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 93 |
| Crosshair | 2 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Logitech G Pro X Superlight
| Brand | Logitech |
| Weight | 63g |
| Shape | Ambidextrous |
| Sensor | HERO 25K |
| Connection | Wireless |
Mousepad
Xtrfy GP5 (XL)
| Surface | Cloth |
| Speed | Balanced |
| Size | XL |
Monitor
BenQ Zowie XL2546K
| Size | 24.5" |
| Refresh Rate | 240Hz |
| Panel | TN |
| Resolution | 1920x1080 |
Headset
HyperX Cloud II
| Type | Closed-back |
| Driver Size | 53mm |
| Connection | Wired |
Setup Insights
Sensitivity Context
51.95 cm/360 Very slow
Faster than 6% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Similar sensitivity: Antosh (51.95) · pavel (51.49) · fo_tbh (47.23) · jackass (47.23) · RiriWoo (47.23)
Mouse Popularity
Logitech G Pro X Superlight
Used by 13 players — #1 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 51.95 cm/360 | Very slow |
| FOV | 93 | Narrow (top 92%) |
| Resolution | 1920x1080 | Most common |
| Refresh Rate | 240Hz | High |
| DPI | 800 |
Key Bindings
Forwardw
Backs
Lefta
Rightd
Jumpspace
CrouchCtrl
Attackmouse1
ZoomMouse2
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 51.95)
Same Mouse (Logitech G Pro X Superlight)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | japanesecastles |
| Favorite Gametype | Capture the Flag |
| Favorite Weapon | Railgun |
Weapon Accuracy
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Data Source
Settings: Last updated 2026-02
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker