fo_tbh
Known For
CTF Flag Runner ·Multi-Frag Specialist
All-Time Achievements
· 1 badge
TOP 10% Captures / Game
0.80 · #17/250
CTF
Mouse Settings
| DPI | 800 |
| In-game Sensitivity | 1.1 |
| eDPI | 880 |
| cm/360 | 47.23 |
| Mouse Acceleration | On |
| Raw Value | 0.02 |
| Real Accel ? | 0.04 |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 100 |
| Crosshair | 2, 7 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Pulsar Xlite V3 Medium
| Brand | Pulsar |
| Weight | 52g |
| Shape | Ergonomic |
| Sensor | PAW3395 |
| Connection | Wireless |
Mousepad
Esptiger EBA
| Surface | Cloth |
| Speed | Control |
| Dimensions | 480 x 400 x 4mm |
Monitor
MSI MPG 271QRX QD-OLED
| Size | 27" |
| Refresh Rate | 360Hz |
| Panel | QD-OLED |
| Resolution | 2560x1440 |
Headset
Drop + Sennheiser PC37X
| Type | Open-back |
| Driver Size | 40mm |
| Connection | Wired |
Setup Insights
Sensitivity Context
47.23 cm/360 Slow
Faster than 9% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Similar sensitivity: jackass (47.23) · RiriWoo (47.23) · lihensior (46.39) · MASTERMIND (45) · pengelephant (45)
Setup Profile
| Sensitivity | 47.23 cm/360 | Slow |
| FOV | 100 | Average range (top 68%) |
| Resolution | 2560x1440 | #2 most common |
| Refresh Rate | 360Hz | Elite |
| DPI | 800 |
Key Bindings
Forwardw
Backs
Lefta
Rightd
JumpMouse2
CrouchCtrl
AttackMouse1
ZoomMouse2
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 47.23)
Same Mouse (Pulsar Xlite V3 Medium)
Same Monitor (MSI MPG 271QRX QD-OLED)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | japanesecastles |
| Favorite Gametype | Capture the Flag |
| Favorite Weapon | Railgun |
Weapon Accuracy
CTF Season Stats (2026 S1)
Data via HoQ Season Tracker Games 98 Top 48% avg: 124
Win Rate 52% Top 11% avg: 40%
K/D 0.93 Top 50% avg: 1.01
Kills 4600 Top 45% avg: 5792
Deaths 4972 Top 56% avg: 5961
DPM 443 Top 30% avg: 388
Best Streak 21 Top 33% avg: 18
Weapon Accuracy
| 🎯 Railgun | 54.4% | 1610 kills |
| 🚀 Rocket | 43.5% | 839 kills |
| ⚡ Lightning Gun | 36.6% | 886 kills |
| 🔫 Shotgun | 31.2% | 951 kills |
| ⚙ Machine Gun | 35% | 448 kills |
| 💚 Plasma | 14.4% | 196 kills |
| 💣 Grenade | 9.4% | 57 kills |
Flag Stats
Captures69Top 30%avg: 59
Returns825Top 50%avg: 1224
Pickups614Top 32%avg: 561
Rivalries
Map Performance
| Map | Games | Win% | K/D | DPM |
|---|---|---|---|---|
| japanesecastles | 27 | 44.4% | 0.92 | 467 |
| q3wcp9 | 25 | 60% | 1.07 | 377 |
| ironworks | 17 | 41.2% | 0.73 | 477 |
| troubledwaters | 12 | 50% | 0.83 | 451 |
| infinity | 9 | 66.7% | 1.19 | 459 |
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Team History
Data Source
Settings: Last updated 2025-01
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker