Mouse Settings
| DPI | 1200 |
| In-game Sensitivity | 1.3 |
| eDPI | 1560 |
| cm/360 | 26.64 |
| Grip Style | Hybrid |
| Mouse Acceleration | Off |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 110 |
| Crosshair | 6 |
| Crosshair Size | 50 |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
AJAZZ AJ139P V3 MC
| Brand | AJAZZ |
| Weight | 69g |
| Shape | Ambidextrous |
| Sensor | PixArt PAW3311 |
| Connection | Wireless |
Mousepad
Pulsar ParaControl V2
| Surface | Cloth |
| Speed | Control |
| Dimensions | 490 x 420 x 4mm |
Keyboard
AJAZZ AK820 Max
| Size | 75% |
| Switches | Esports Magnetic Axis |
| Connection | Wired |
Monitor
ASUS TUF Gaming VG279QM
| Size | 27" |
| Refresh Rate | 280Hz |
| Panel | Fast IPS |
| Resolution | 1920x1080 |
Headset
Turtle Beach Atlas Air
| Type | Open |
| Driver Size | Unknown |
| Connection | Wireless |
Setup Insights
Sensitivity Context
26.64 cm/360 Fast
Faster than 54% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Mouse Popularity
AJAZZ AJ139P V3 MC
Used by 1 player — #30 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 26.64 cm/360 | Fast |
| FOV | 110 | Average range (top 17%) |
| Resolution | 1920x1080 | Most common |
| Refresh Rate | 280Hz | Elite |
| DPI | 1200 |
Key Bindings
Forwarde
Backd
Lefts
Rightf
JumpMouse2
Crouchc
AttackMouse1
ZoomShift
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 26.64)
Same Mousepad (Pulsar ParaControl V2)
Same Monitor (ASUS TUF Gaming VG279QM)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | japanesecastles |
| Favorite Gametype | Capture the Flag |
| Favorite Weapon | Rocket Launcher |
Weapon Accuracy
CTF Season Stats (2026 S1)
Data via HoQ Season Tracker Games 822 Top 0% avg: 124
Win Rate 46.6% Top 38% avg: 40%
K/D 0.87 Top 60% avg: 1.01
Kills 33883 Top 0% avg: 5792
Deaths 38957 Top 99% avg: 5961
DPM 370 Top 70% avg: 388
Best Streak 24 Top 26% avg: 18
Weapon Accuracy
| 🎯 Railgun | 49.2% | 9473 kills |
| 🚀 Rocket | 38.2% | 10307 kills |
| ⚡ Lightning Gun | 31.3% | 5043 kills |
| 🔫 Shotgun | 26.6% | 7790 kills |
| ⚙ Machine Gun | 23.3% | 3355 kills |
| 💚 Plasma | 12.9% | 1522 kills |
| 💣 Grenade | 8.5% | 179 kills |
Flag Stats
Captures351Top 2%avg: 59
Returns7217Top 0%avg: 1224
Pickups3999Top 0%avg: 561
Rivalries
Nemesis Destiny 7-21 (0.33 K/D) · 2 games
Map Performance
| Map | Games | Win% | K/D | DPM |
|---|---|---|---|---|
| q3wcp9 | 217 | 44.2% | 0.86 | 378 |
| japanesecastles | 193 | 48.7% | 0.95 | 370 |
| ironworks | 146 | 49.3% | 0.89 | 360 |
| infinity | 112 | 47.3% | 0.79 | 357 |
| troubledwaters | 95 | 47.4% | 0.88 | 379 |
| pillbox | 24 | 37.5% | 0.74 | 410 |
| courtyard | 14 | 35.7% | 0.65 | 327 |
| shiningforces | 11 | 63.6% | 1.00 | 416 |
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Team History
Data Source
Settings: Last updated 2026-02
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker
Race Data: From qlrace.com (2026-04-28)
Race (VQL Weapons)
Data via qlrace.com Records 17 records
Best Record Rank 5/27 on q3wc5 (top 18.5%)
Best Time 0:15.552
Top Speed 0 ups
Avg Rank % 43.3% (lower = better)
Top Maps
| Map | Rank | Time |
|---|---|---|
| q3wc5 | 5/27 | 0:15.552 |
| wiggle | 9/48 | 0:42.744 |
| pornstar_dhoni | 8/34 | 0:24.008 |
| maze_gen_24 | 9/36 | 0:15.424 |
| 13plant | 16/48 | 0:07.668 |
| daanstrafe06 | 9/27 | 0:26.120 |
| vanilla_06 | 17/50 | 0:03.248 |
| actf32 | 11/26 | 0:19.464 |
| actf13 | 15/34 | 0:09.999 |
| actf02 | 16/35 | 0:21.280 |