Known For
CTF Rail Sniper ·Shafter
TDM Rocket Jockey ·Rail Sniper
All-Time Achievements
· 8 badges
TOP 3% Hangtime
hangtime-df (Strafe)
hangtime-df (Strafe)
8.00 · #8/69
RACE
TOP 3% Hangtime
hangtime2-df (Weapons)
hangtime2-df (Weapons)
15.0 · #15/15
RACE
TOP 3% Hangtime
hangtime (Strafe)
hangtime (Strafe)
40.0 · #40/69
RACE
TOP 10%
Score / Game
48.7 · #20/290
TDM
TOP 10% Damage / Game
8606 · #21/290
TDM
TOP 10% Excellents / Game
5.70 · #22/250
CTF
TOP 10% K/D Ratio
1.30 · #25/290
TDM
TOP 10% Excellents / Game
4.20 · #25/290
TDM
Mouse Settings
| DPI | 800 |
| In-game Sensitivity | 1.95 |
| eDPI | 1560 |
| cm/360 | 26.64 |
| Mouse Acceleration | Off |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 95 |
| Crosshair | 2 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Razer Viper Mini
| Brand | Razer |
| Weight | 61g |
| Shape | Ambidextrous |
| Sensor | PMW3359 |
| Connection | Wired |
Mousepad
Skypad 2.0
| Surface | Glass |
| Speed | Speed |
| Dimensions | 400 x 500 x 3.7mm |
Keyboard
SteelSeries Apex Pro
| Size | TKL |
| Switches | Mechanical |
| Connection | Wired |
Monitor
BenQ ZOWIE XL2546
| Size | 24.5" |
| Refresh Rate | 240Hz |
| Panel | TN |
| Resolution | 1920x1080 |
Headset
Sennheiser CX400
| Type | In-ear |
| Driver Size | 7mm |
| Connection | Wired |
Setup Insights
Sensitivity Context
26.64 cm/360 Fast
Faster than 54% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Mouse Popularity
Razer Viper Mini
Used by 7 players — #3 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 26.64 cm/360 | Fast |
| FOV | 95 | Narrow (top 87%) |
| Resolution | 1920x1080 | Most common |
| Refresh Rate | 240Hz | High |
| DPI | 800 |
Key Bindings
Forwardw
Backs
Lefta
Rightd
JumpMouse2
CrouchCtrl
AttackMouse1
ZoomMouse2
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 26.64)
Same Keyboard (SteelSeries Apex Pro)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | q3wcp9 |
| Favorite Gametype | Capture the Flag |
| Favorite Weapon | Railgun |
Weapon Accuracy
CTF Season Stats (2026 S1)
Data via HoQ Season Tracker Games 289 Top 7% avg: 124
Win Rate 51.6% Top 13% avg: 40%
K/D 1.08 Top 29% avg: 1.01
Kills 15080 Top 8% avg: 5792
Deaths 13943 Top 91% avg: 5961
DPM 470 Top 21% avg: 388
Best Streak 28 Top 16% avg: 18
Weapon Accuracy
| 🎯 Railgun | 62% | 4177 kills |
| 🚀 Rocket | 50.5% | 2804 kills |
| ⚡ Lightning Gun | 42% | 3686 kills |
| 🔫 Shotgun | 34.3% | 2771 kills |
| ⚙ Machine Gun | 38.3% | 1574 kills |
| 💚 Plasma | 14.3% | 695 kills |
| 💣 Grenade | 6.4% | 104 kills |
Flag Stats
Captures206Top 4%avg: 59
Returns2822Top 11%avg: 1224
Pickups1606Top 7%avg: 561
Rivalries
Map Performance
| Map | Games | Win% | K/D | DPM |
|---|---|---|---|---|
| q3wcp9 | 71 | 49.3% | 1.07 | 491 |
| japanesecastles | 58 | 44.8% | 1.01 | 456 |
| ironworks | 53 | 58.5% | 1.32 | 455 |
| infinity | 44 | 45.5% | 1.11 | 435 |
| troubledwaters | 33 | 51.5% | 0.95 | 510 |
| pillbox | 16 | 68.8% | 0.97 | 531 |
| shiningforces | 8 | 87.5% | 1.45 | 429 |
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Team History
2024–2026 Aimdead Brainers
Teammates: Cook · enesy · pengelephant · supremee
Data Source
Settings: Last updated 2025-01
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker
Race Data: From qlrace.com (2026-04-28)
Race (VQL Weapons)
Data via qlrace.com Records 26 records
Best Record Rank 22/157 on rebound (top 14%)
Best Time 0:07.200
Top Speed 1528 ups
Avg Rank % 51.5% (lower = better)
Top Maps
| Map | Rank | Time |
|---|---|---|
| rebound | 22/157 | 0:07.200 |
| q3wcp19 | 10/71 | 0:13.744 |
| df_coldrun | 25/172 | 0:16.430 |
| r7_sanity | 5/27 | 1:12.386 |
| tatmt_s4 | 11/55 | 0:17.627 |
| cruton6 | 24/85 | 1:41.982 |
| df_pornstarslopin | 69/226 | 0:28.888 |
| duotest | 19/57 | 0:06.927 |
| sarcasmjump | 19/56 | 7:08.165 |
| pillbox | 20/58 | 0:10.230 |