BeukeR
Mouse Settings
| DPI | 1200 |
| In-game Sensitivity | 1.85 |
| eDPI | 2220 |
| cm/360 | 22.88 |
| Grip Style | Palm |
| Mouse Acceleration | Off |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 110 |
| Crosshair | 2, 7 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Razer DeathAdder V3 Pro
| Brand | Razer |
| Weight | 63g |
| Shape | Ergonomic |
| Sensor | Focus Pro 30K |
| Connection | Wireless |
Mousepad
Artisan Zero (Soft, L)
| Surface | Polyester |
| Speed | Control |
| Base | Soft (3mm) |
| Size | L |
Keyboard
SteelSeries Apex Pro
| Size | TKL |
| Switches | Mechanical |
| Connection | Wired |
Monitor
MSI MPG 321URX QD-OLED
| Size | 32" |
| Refresh Rate | 240Hz |
| Panel | QD-OLED |
| Resolution | 3840x2160 |
Headset
Beyerdynamic DT 770 Pro
| Type | Closed-back |
| Driver Size | 45mm |
| Connection | Wired |
Setup Insights
Sensitivity Context
22.88 cm/360 Fast
Faster than 69% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Similar sensitivity: diabz (22.84) · sophia (23.09) · VergiL (23.09) · krysa (22.59) · lithz (22.59)
Mouse Popularity
Razer DeathAdder V3 Pro
Used by 3 players — #8 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 22.88 cm/360 | Fast |
| FOV | 110 | Average range (top 17%) |
| Resolution | 3840x2160 | #3 most common |
| Refresh Rate | 240Hz | High |
| DPI | 1200 |
Key Bindings
Forwardw
Backs
Lefta
Rightd
JumpMouse2
CrouchShift
AttackMouse1
ZoomMouse4 / Spacebar
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 22.88)
Same Mouse (Razer DeathAdder V3 Pro)
Same Mousepad (Artisan Zero)
Same Keyboard (SteelSeries Apex Pro)
Same Monitor (MSI MPG 321URX QD-OLED)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | q3wcp9 |
| Favorite Gametype | Weapon: Railgun |
| Favorite Weapon | Railgun |
Weapon Accuracy
CTF Season Stats (2026 S1)
Data via HoQ Season Tracker Games 73 Top 52% avg: 124
Win Rate 39.7% Top 63% avg: 40%
K/D 0.84 Top 64% avg: 1.01
Kills 4029 Top 48% avg: 5792
Deaths 4808 Top 56% avg: 5961
DPM 501 Top 8% avg: 388
Best Streak 14 Top 60% avg: 18
Weapon Accuracy
| 🎯 Railgun | 56.6% | 1236 kills |
| 🚀 Rocket | 37% | 549 kills |
| ⚡ Lightning Gun | 39% | 803 kills |
| 🔫 Shotgun | 28.5% | 497 kills |
| ⚙ Machine Gun | 30.1% | 574 kills |
| 💚 Plasma | 12.5% | 317 kills |
| 💣 Grenade | 14.3% | 17 kills |
Flag Stats
Captures29Top 50%avg: 59
Returns518Top 58%avg: 1224
Pickups345Top 48%avg: 561
Rivalries
Map Performance
| Map | Games | Win% | K/D | DPM |
|---|---|---|---|---|
| q3wcp9 | 19 | 26.3% | 0.85 | 515 |
| japanesecastles | 16 | 50% | 0.83 | 494 |
| ironworks | 15 | 26.7% | 0.78 | 515 |
| infinity | 10 | 40% | 0.87 | 457 |
| troubledwaters | 9 | 66.7% | 0.84 | 515 |
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Team History
2024 unreliable dogs
Data Source
Settings: Last updated 2026-02
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker
Race Data: From qlrace.com (2026-04-28)
Race (VQL Weapons)
Data via qlrace.com Records 1 records
Best Record Rank 210/591 on qzpractice2 (top 35.5%)
Best Time 0:25.384
Top Speed 0 ups
Avg Rank % 35.5% (lower = better)
Top Maps
| Map | Rank | Time |
|---|---|---|
| qzpractice2 | 210/591 | 0:25.384 |