Mouse Settings
| DPI | 800 |
| In-game Sensitivity | 2.3 |
| eDPI | 1840 |
| cm/360 | 22.59 |
| Mouse Acceleration | Off |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 100 |
| Crosshair | 2 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Logitech G102 Lightsync
| Brand | Logitech |
| Weight | 85g |
| Shape | Ambidextrous |
| Sensor | Mercury |
| Connection | Wired |
Mousepad
Razer Goliathus Control
| Surface | Cloth |
| Speed | Control |
| Dimensions | 444 x 355 x 3mm |
Monitor
Gigabyte M28U
| Size | 28" |
| Refresh Rate | 144Hz |
| Panel | IPS |
| Resolution | 3840x2160 |
Headset
HyperX Cloud II
| Type | Closed-back |
| Driver Size | 53mm |
| Connection | Wired |
Setup Insights
Sensitivity Context
22.59 cm/360 Fast
Faster than 71% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Similar sensitivity: lithz (22.59) · Pettern (22.59) · diabz (22.84) · BeukeR (22.88) · randall (22.20)
Setup Profile
| Sensitivity | 22.59 cm/360 | Fast |
| FOV | 100 | Average range (top 68%) |
| Resolution | 3840x2160 | #3 most common |
| Refresh Rate | 144Hz | Standard |
| DPI | 800 |
Key Bindings
Forwardw
Backs
Lefta
Rightd
JumpSpace
CrouchCtrl
AttackMouse1
ZoomMouse2
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 22.59)
Same Mouse (Logitech G102 Lightsync)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | limbus |
| Favorite Gametype | Team Deathmatch |
| Favorite Weapon | Rocket Launcher |
Weapon Accuracy
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Data Source
Settings: Last updated 2025-01
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker