Mouse Settings
| DPI | 400 |
| In-game Sensitivity | 3.2 |
| eDPI | 1280 |
| cm/360 | 32.47 |
| Mouse Acceleration | On |
| Raw Value | 0.13 |
| Real Accel ? | 0.07 |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 95 |
| Crosshair | 2 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Logitech G402 Hyperion Fury
| Brand | Logitech |
| Weight | 108g |
| Shape | Ergonomic |
| Sensor | AM010 |
| Connection | Wired |
Mousepad
Razer Goliathus Control
| Surface | Cloth |
| Speed | Control |
| Dimensions | 444 x 355 x 3mm |
Keyboard
SteelSeries 6Gv2
| Size | TKL |
| Switches | Mechanical |
| Connection | Wired |
Monitor
BenQ ZOWIE XL2411T
| Size | 24" |
| Refresh Rate | 144Hz |
| Panel | TN |
| Resolution | 1920x1080 |
Headset
HyperX Cloud II
| Type | Closed-back |
| Driver Size | 53mm |
| Connection | Wired |
Setup Insights
Sensitivity Context
32.47 cm/360 Medium
Faster than 36% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Similar sensitivity: ion (32.47) · Lokario (32.47) · rasharn (32.47) · tough maf (32.47) · PYTON (32.54)
Mouse Popularity
Logitech G402 Hyperion Fury
Used by 2 players — #17 most popular
Also used by: ph0en|X
Setup Profile
| Sensitivity | 32.47 cm/360 | Medium |
| FOV | 95 | Narrow (top 87%) |
| Resolution | 1920x1080 | Most common |
| Refresh Rate | 144Hz | Standard |
| DPI | 400 |
Key Bindings
Forwardw
Backs
Lefta
Rightd
JumpSpace
CrouchCtrl
AttackMouse1
ZoomMouse2
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 32.47)
Same Mouse (Logitech G402 Hyperion Fury)
Same Monitor (BenQ ZOWIE XL2411T)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | hiddenfortress |
| Favorite Gametype | Team Deathmatch |
| Favorite Weapon | Lightning Gun |
Weapon Accuracy
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Data Source
Settings: Last updated 2025-01
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker
Race Data: From qlrace.com (2026-04-28)
Race (VQL Weapons)
Data via qlrace.com Records 3 records
Best Record Rank 7/19 on 4pornstar (top 36.8%)
Best Time 0:45.400
Top Speed 0 ups
Avg Rank % 64.4% (lower = better)
Top Maps
| Map | Rank | Time |
|---|---|---|
| 4pornstar | 7/19 | 0:45.400 |
| l1th_heavy | 6/10 | 0:30.360 |
| df_pornstarslopin | 218/226 | 0:37.006 |