tough maf
All-Time Achievements
· 2 badges
TOP 10%
Map Specialist
Infinity
Infinity
65.0% · #7/183
CTF
TOP 10%
Map Specialist
Spider Crossings
Spider Crossings
58.3% · #18/224
CTF
Mouse Settings
| DPI | 1600 |
| In-game Sensitivity | 0.8 |
| eDPI | 1280 |
| cm/360 | 32.47 |
| Grip Style | Hybrid |
| Mouse Acceleration | On |
| Raw Value | 0.015 |
| Real Accel ? | 0.13 |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 105 |
| Crosshair | 2 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
ATK Blazing Sky Z1 Ultra
| Brand | ATK |
| Weight | 53g |
| Shape | Ergonomic |
| Sensor | PixArt PAW3950 |
| Connection | Wireless |
Mousepad
Cooler Master MP511 L
| Surface | Cordura |
| Speed | Balanced |
| Dimensions | 450x400x3mm |
Keyboard
ATK x QwertyKeys Hex80
| Size | TKL |
| Switches | OwLab TI HE |
| Connection | Wired |
Monitor
MSI OPTIX MAG251RX
| Size | 24.5" |
| Refresh Rate | 240Hz |
| Panel | IPS |
| Resolution | 1920x1080 |
Headset
7Hz Sonus
| Type | In-Ear |
| Driver Size | 11.3mm DD + BA |
| Connection | Wired |
Setup Insights
Sensitivity Context
32.47 cm/360 Medium
Faster than 36% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Similar sensitivity: ion (32.47) · Lokario (32.47) · rasharn (32.47) · zanes (32.47) · PYTON (32.54)
Mouse Popularity
ATK Blazing Sky Z1 Ultra
Used by 1 player — #56 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 32.47 cm/360 | Medium |
| FOV | 105 | Average range (top 27%) |
| Resolution | 1920x1080 | Most common |
| Refresh Rate | 240Hz | High |
| DPI | 1600 |
Key Bindings
Forwarde
Backd
Lefts
Rightf
Jumpmouse2
Crouchz
Attackmouse1
Zoomshift
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 32.47)
Same Monitor (MSI OPTIX MAG251RX)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | purgatory |
| Favorite Gametype | Team Deathmatch |
| Favorite Weapon | Shotgun |
Weapon Accuracy
CTF Season Stats (2026 S1)
Data via HoQ Season Tracker Games 5 Top 78% avg: 124
Win Rate 0% Top 87% avg: 40%
K/D 0.78 Top 76% avg: 1.01
Kills 202 Top 78% avg: 5792
Deaths 260 Top 23% avg: 5961
DPM 360 Top 74% avg: 388
Best Streak 14 Top 60% avg: 18
Weapon Accuracy
| 🎯 Railgun | 50.7% | 30 kills |
| 🚀 Rocket | 36.9% | 37 kills |
| ⚡ Lightning Gun | 28.1% | 59 kills |
| 🔫 Shotgun | 29% | 34 kills |
| ⚙ Machine Gun | 22.8% | 30 kills |
| 💚 Plasma | 10.1% | 12 kills |
Flag Stats
Captures0Top 88%avg: 59
Returns30Top 82%avg: 1224
Pickups14Top 82%avg: 561
TDM Season Stats (2026 S1)
Data via HoQ Season Tracker Games 5 Top 0% avg: 2
Win Rate 40% Top 47% avg: 41%
K/D 0.87 Top 53% avg: 0.99
Kills 210 Top 0% avg: 98
Deaths 241 Top 94% avg: 103
DPM 381 Top 41% avg: 381
Best Streak 9 Top 24% avg: 8
Weapon Accuracy
| 🚀 Rocket | 38.6% | 28 kills |
| ⚡ Lightning Gun | 28.2% | 20 kills |
| 🔫 Shotgun | 33.4% | 85 kills |
| ⚙ Machine Gun | 29.8% | 38 kills |
| 💚 Plasma | 11.4% | 6 kills |
Rivalries
Favorite Victim optimist 30-22 (1.36 K/D) · 2 games
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Data Source
Settings: Last updated 2026-02
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker
Race Data: From qlrace.com (2026-04-28)
Race (VQL Weapons)
Data via qlrace.com Records 2 records
Best Record Rank 34/83 on reflux (top 41%)
Best Time 0:12.255
Top Speed 0 ups
Avg Rank % 56.4% (lower = better)
Top Maps
| Map | Rank | Time |
|---|---|---|
| reflux | 34/83 | 0:12.255 |
| df_licklonger | 41/57 | 0:40.521 |