Known For
TDM Turret ·Fragger
All-Time Achievements
· 4 badges
TOP 3% Impressives / Game
11.7 · #2/290
TDM
TOP 10% K/D Ratio
1.40 · #15/290
TDM
TOP 10%
Map Specialist
Dreadfulplace
Dreadfulplace
62.1% · #15/205
TDM
TOP 10% Damage / Game
8590 · #23/290
TDM
Mouse Settings
| DPI | 800 |
| In-game Sensitivity | 1.75 |
| eDPI | 1440 |
| cm/360 | 29.69 |
| Mouse Acceleration | Off |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 95 |
| Crosshair | 2 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
WLMouse Sword X
| Brand | WLMouse |
| Weight | 48g |
| Shape | Ambidextrous |
| Sensor | PAW3395 |
| Connection | Wireless |
Mousepad
Cisa Pad V2
| Surface | Cloth |
| Speed | Balanced |
| Dimensions | 450 x 400mm |
Keyboard
DrunkDeer A75
| Size | 75% |
| Switches | Magnetic Hall Effect |
| Connection | Wired |
Monitor
MSI OPTIX MAG251RX
| Size | 24.5" |
| Refresh Rate | 240Hz |
| Panel | IPS |
| Resolution | 1920x1080 |
Headset
Havit H2002BG
| Type | Closed-back |
| Driver Size | 50mm |
| Connection | Wired |
Setup Insights
Sensitivity Context
29.69 cm/360 Fast
Faster than 47% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Similar sensitivity: Grandbolus (29.69) · TK (29.86) · L1NKIN (30.08) · ioRek (28.86) · ortac (28.86)
Mouse Popularity
WLMouse Sword X
Used by 1 player — #19 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 29.69 cm/360 | Fast |
| FOV | 95 | Narrow (top 87%) |
| Resolution | 1920x1080 | Most common |
| Refresh Rate | 240Hz | High |
| DPI | 800 |
Key Bindings
Forwarde
Backd
Lefts
Rightf
JumpMouse2
CrouchCtrl
AttackMouse1
ZoomMouse2
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 29.69)
Same Monitor (MSI OPTIX MAG251RX)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | purgatory |
| Favorite Gametype | Team Deathmatch |
| Favorite Weapon | Railgun |
Weapon Accuracy
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Data Source
Settings: Last updated 2025-01
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker
Race Data: From qlrace.com (2026-04-28)
Race (VQL Strafe)
Data via qlrace.com Records 1 records
Best Record Rank 27/57 on regrelue04 (top 47.4%)
Best Time 0:47.432
Top Speed 1368 ups
Avg Rank % 47.4% (lower = better)
Top Maps
| Map | Rank | Time |
|---|---|---|
| regrelue04 | 27/57 | 0:47.432 |