L1NKIN
Known For
CTF Flag Runner ·Rail Sniper
All-Time Achievements
· 2 badges
TOP 3% Captures / Game
1.00 · #4/250
CTF
TOP 10%
Map Specialist
Spider Crossings
Spider Crossings
58.1% · #19/224
CTF
Mouse Settings
| DPI | 1000 |
| In-game Sensitivity | 1.9 |
| eDPI | 1900 |
| cm/360 | 30.08 |
| Grip Style | Hybrid |
| Mouse Acceleration | On |
| Raw Value | 0.0019 |
| Real Accel ? | 0 |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 103 |
| Crosshair | 2 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Pulsar X2V2 Mini
| Brand | Pulsar |
| Weight | 49g |
| Shape | Symmetrical |
| Sensor | PAW3395 |
| Connection | Wireless |
Mousepad
Artisan Hien (Mid, L)
| Surface | Polyester |
| Speed | Fast |
| Base | Mid (3mm) |
| Size | L |
Keyboard
Keychron K5 Pro HE
| Size | Full |
| Switches | Mechanical |
| Connection | Wireless |
Headset
Beyerdynamic DT 770 Pro
| Type | Closed-back |
| Driver Size | 45mm |
| Connection | Wired |
Setup Insights
Sensitivity Context
30.08 cm/360 Medium
Faster than 45% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Similar sensitivity: TK (29.86) · ash (29.69) · Grandbolus (29.69) · Baldur (30.56) · vendigo (30.56)
Mouse Popularity
Pulsar X2V2 Mini
Used by 1 player — #34 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 30.08 cm/360 | Medium |
| FOV | 103 | Average range (top 37%) |
| DPI | 1000 |
Key Bindings
Forwarde
Backd
Lefts
Rightf
Jumpmouse2
Crouchz
Attackmouse1
Zoomspace
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 30.08)
Same Mousepad (Artisan Hien)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | q3wcp9 |
| Favorite Gametype | Capture the Flag |
| Favorite Weapon | Railgun |
Weapon Accuracy
CTF Season Stats (2026 S1)
Data via HoQ Season Tracker Games 35 Top 64% avg: 124
Win Rate 48.6% Top 24% avg: 40%
K/D 0.90 Top 54% avg: 1.01
Kills 1710 Top 62% avg: 5792
Deaths 1898 Top 36% avg: 5961
DPM 474 Top 17% avg: 388
Best Streak 10 Top 68% avg: 18
Weapon Accuracy
| 🎯 Railgun | 63.3% | 590 kills |
| 🚀 Rocket | 42.8% | 273 kills |
| ⚡ Lightning Gun | 39.4% | 303 kills |
| 🔫 Shotgun | 34.1% | 391 kills |
| ⚙ Machine Gun | 34.9% | 164 kills |
| 💚 Plasma | 15.4% | 93 kills |
| 💣 Grenade | 7.3% | 10 kills |
Flag Stats
Captures34Top 45%avg: 59
Returns217Top 68%avg: 1224
Pickups239Top 54%avg: 561
Rivalries
Map Performance
| Map | Games | Win% | K/D | DPM |
|---|---|---|---|---|
| q3wcp9 | 10 | 30% | 0.91 | 473 |
| troubledwaters | 7 | 71.4% | 0.87 | 420 |
| japanesecastles | 6 | 50% | 1.09 | 540 |
| ironworks | 6 | 33.3% | 0.82 | 494 |
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Team History
2024–2026 SHREKTALIKA
Teammates: dem0n · headz · iceman · MAKIE · MASTERMIND · SPART1E
Data Source
Settings: Last updated 2026-02
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker