Chet0!!
Mouse Settings
| DPI | 800 |
| In-game Sensitivity | 2.4 |
| eDPI | 1920 |
| cm/360 | 21.65 |
| Grip Style | Fingertip |
| Mouse Acceleration | Off |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 110 |
| Crosshair | 2 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Glorious Model O Wireless
| Brand | Glorious |
| Weight | 69g |
| Shape | Ambidextrous |
| Sensor | BAMF |
| Connection | Wireless |
Mousepad
Artisan Hien (XSoft, XL)
| Surface | Polyester |
| Speed | Fast |
| Base | XSoft (4mm) |
| Size | XL |
Keyboard
Ozone Keyboard
| Size | TKL |
| Switches | Mechanical |
| Connection | Wired |
Monitor
HP Omen
| Size | Unknown |
| Refresh Rate | Unknown |
| Panel | TN |
| Resolution | 1920x1080 |
Headset
Logitech G Pro
| Type | Closed-back |
| Driver Size | 50mm |
| Connection | Wired |
Setup Insights
Sensitivity Context
21.65 cm/360 Fast
Faster than 75% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Mouse Popularity
Glorious Model O Wireless
Used by 1 player — #21 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 21.65 cm/360 | Fast |
| FOV | 110 | Average range (top 17%) |
| Resolution | 1920x1080 | Most common |
| Refresh Rate | Unknown | |
| DPI | 800 |
Key Bindings
Forwardw
Backs
Lefta
Rightd
JumpSpace
CrouchC
AttackMouse1
ZoomSpace
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 21.65)
Same Mousepad (Artisan Hien)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | japanesecastles |
| Favorite Gametype | Capture the Flag |
| Favorite Weapon | Shotgun |
Weapon Accuracy
CTF Season Stats (2026 S1)
Data via HoQ Season Tracker Games 267 Top 9% avg: 124
Win Rate 46.8% Top 36% avg: 40%
K/D 0.74 Top 80% avg: 1.01
Kills 11165 Top 12% avg: 5792
Deaths 15019 Top 93% avg: 5961
DPM 371 Top 70% avg: 388
Best Streak 9 Top 74% avg: 18
Weapon Accuracy
| 🎯 Railgun | 47.9% | 2162 kills |
| 🚀 Rocket | 39.7% | 2701 kills |
| ⚡ Lightning Gun | 31.4% | 1956 kills |
| 🔫 Shotgun | 26% | 3156 kills |
| ⚙ Machine Gun | 23.5% | 906 kills |
| 💚 Plasma | 12.7% | 666 kills |
| 💣 Grenade | 7.8% | 129 kills |
Flag Stats
Captures150Top 10%avg: 59
Returns2030Top 18%avg: 1224
Pickups1888Top 5%avg: 561
Rivalries
Nemesis Vlad 2-10 (0.20 K/D) · 1 game
Map Performance
| Map | Games | Win% | K/D | DPM |
|---|---|---|---|---|
| q3wcp9 | 68 | 47.1% | 0.73 | 376 |
| japanesecastles | 68 | 48.5% | 0.85 | 384 |
| infinity | 48 | 54.2% | 0.76 | 353 |
| ironworks | 43 | 39.5% | 0.65 | 373 |
| troubledwaters | 23 | 39.1% | 0.72 | 349 |
| pillbox | 7 | 71.4% | 0.67 | 361 |
| courtyard | 5 | 0% | 0.63 | 384 |
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Team History
Data Source
Settings: Last updated 2026-02
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker