Known For
CTF Turret ·DPS Machine
All-Time Achievements
· 1 badge
TOP 10% Impressives / Game
19.2 · #17/250
CTF
Mouse Settings
| DPI | 400 |
| In-game Sensitivity | 2 |
| eDPI | 800 |
| cm/360 | 61.57 |
| Grip Style | Palm |
| Mouse Acceleration | On |
| Raw Value | 0.001 |
| Real Accel ? | 0 |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 90 |
| Crosshair | 13 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | Yes |
Hardware
Mouse
Razer DeathAdder V4 Pro
| Brand | Razer |
| Weight | 55g |
| Shape | Ergonomic |
| Sensor | Focus Pro 45K |
| Connection | Wireless |
Mousepad
Artisan Zero (Soft, XXL)
| Surface | Polyester |
| Speed | Control |
| Base | Soft (3mm) |
| Size | XXL |
Keyboard
Wooting 60HE+
| Size | 60% |
| Switches | Lekker v1.4 |
| Connection | Wired |
Monitor
Samsung Odyssey OLED G60SD
| Size | 27" |
| Refresh Rate | 360Hz |
| Panel | QD-OLED |
| Resolution | 2560x1440 |
Headset
Sony MDR-XD300
| Type | Over-ear |
| Driver Size | Unknown |
| Connection | Wired |
Setup Insights
Sensitivity Context
61.57 cm/360 Very slow
Faster than 5% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Mouse Popularity
Razer DeathAdder V4 Pro
Used by 1 player — #49 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 61.57 cm/360 | Very slow |
| FOV | 90 | Narrow (top 99%) |
| Resolution | 2560x1440 | #2 most common |
| Refresh Rate | 360Hz | Elite |
| DPI | 400 |
Key Bindings
Forwardw
Backs
Lefta
Rightd
Jumpspace
Crouchshift
Attackmouse1
Zoommouse4
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 61.57)
Same Mousepad (Artisan Zero)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | japanesecastles |
| Favorite Gametype | Capture the Flag |
| Favorite Weapon | Railgun |
Weapon Accuracy
CTF Season Stats (2026 S1)
Data via HoQ Season Tracker Games 672 Top 1% avg: 124
Win Rate 42.6% Top 55% avg: 40%
K/D 0.86 Top 62% avg: 1.01
Kills 31573 Top 1% avg: 5792
Deaths 36905 Top 98% avg: 5961
DPM 446 Top 28% avg: 388
Best Streak 22 Top 31% avg: 18
Weapon Accuracy
| 🎯 Railgun | 51.4% | 16310 kills |
| 🚀 Rocket | 28.9% | 3136 kills |
| ⚡ Lightning Gun | 33.1% | 5624 kills |
| 🔫 Shotgun | 26% | 3284 kills |
| ⚙ Machine Gun | 19.3% | 3440 kills |
| 💚 Plasma | 13.3% | 2322 kills |
| 💣 Grenade | 8% | 202 kills |
Flag Stats
Captures266Top 4%avg: 59
Returns4487Top 4%avg: 1224
Pickups3224Top 2%avg: 561
Rivalries
Map Performance
| Map | Games | Win% | K/D | DPM |
|---|---|---|---|---|
| japanesecastles | 173 | 42.8% | 0.90 | 463 |
| q3wcp9 | 163 | 41.7% | 0.89 | 452 |
| ironworks | 122 | 43.4% | 0.74 | 458 |
| infinity | 88 | 37.5% | 0.90 | 418 |
| troubledwaters | 69 | 43.5% | 0.86 | 426 |
| pillbox | 20 | 55% | 0.73 | 451 |
| shiningforces | 16 | 50% | 0.85 | 436 |
| courtyard | 14 | 42.9% | 0.98 | 393 |
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Data Source
Settings: Last updated 2025-02
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker