Known For
CTF Flag Runner ·DPS Machine
All-Time Achievements
· 4 badges
TOP 3% Captures / Game
1.00 · #3/250
CTF
TOP 3% Hangtime
hangtime-df (Strafe)
hangtime-df (Strafe)
65.0 · #65/69
RACE
TOP 10%
Map Specialist
Shiningforces
Shiningforces
65.0% · #7/77
CTF
TOP 10% Damage / Game
10510 · #25/250
CTF
Mouse Settings
| DPI | 1600 |
| In-game Sensitivity | 0.75 |
| eDPI | 1200 |
| cm/360 | 34.64 |
| Grip Style | Hybrid |
| Mouse Acceleration | Off |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 99 |
| Crosshair | 2, 3, 7 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Razer Viper V3 Pro
| Brand | Razer |
| Weight | 54g |
| Shape | Ambidextrous |
| Sensor | Focus Pro 35K Gen-2 |
| Connection | Wireless |
Mousepad
Artisan Zero (Mid, XL)
| Surface | Polyester |
| Speed | Control |
| Base | Mid (3mm) |
| Size | XL |
Keyboard
Corsair Strafe
| Size | Full-size |
| Switches | Cherry MX |
| Connection | Wired |
Monitor
MSI MAG 272QP QD-OLED X50
| Size | 27" |
| Refresh Rate | 500Hz |
| Panel | QD-OLED |
| Resolution | 2560x1440 |
Headset
JBL Wireless
| Type | Closed |
| Driver Size | Unknown |
| Connection | Wireless |
Setup Insights
Sensitivity Context
34.64 cm/360 Medium
Faster than 25% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Similar sensitivity: ani (34.64) · Cypher (34.64) · Frigolx (34.64) · iceman (34.64) · Serious (34.64)
Mouse Popularity
Razer Viper V3 Pro
Used by 4 players — #5 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 34.64 cm/360 | Medium |
| FOV | 99 | Narrow (top 69%) |
| Resolution | 2560x1440 | #2 most common |
| Refresh Rate | 500Hz | Elite |
| DPI | 1600 |
Key Bindings
Forwardw
Backs
Lefta
Rightd
Jumpspace
Crouchc
Attackmouse1
Zoommouse2
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 34.64)
Same Mousepad (Artisan Zero)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | japanesecastles |
| Favorite Gametype | Capture the Flag |
| Favorite Weapon | Lightning Gun |
Weapon Accuracy
CTF Season Stats (2026 S1)
Data via HoQ Season Tracker Games 178 Top 26% avg: 124
Win Rate 36.5% Top 74% avg: 40%
K/D 0.99 Top 44% avg: 1.01
Kills 8027 Top 28% avg: 5792
Deaths 8144 Top 76% avg: 5961
DPM 446 Top 29% avg: 388
Best Streak 42 Top 3% avg: 18
Weapon Accuracy
| 🎯 Railgun | 55.7% | 2292 kills |
| 🚀 Rocket | 44.2% | 1957 kills |
| ⚡ Lightning Gun | 38.1% | 2100 kills |
| 🔫 Shotgun | 31% | 1437 kills |
| ⚙ Machine Gun | 30.4% | 887 kills |
| 💚 Plasma | 15.6% | 529 kills |
| 💣 Grenade | 9.6% | 72 kills |
Flag Stats
Captures167Top 9%avg: 59
Returns1688Top 27%avg: 1224
Pickups1216Top 13%avg: 561
Rivalries
Nemesis Knetic 9-27 (0.33 K/D) · 2 games
Map Performance
| Map | Games | Win% | K/D | DPM |
|---|---|---|---|---|
| q3wcp9 | 42 | 42.9% | 1.05 | 431 |
| japanesecastles | 40 | 32.5% | 0.98 | 474 |
| ironworks | 34 | 38.2% | 1.05 | 422 |
| troubledwaters | 23 | 43.5% | 0.95 | 413 |
| infinity | 18 | 27.8% | 0.92 | 452 |
| shiningforces | 8 | 50% | 0.83 | 506 |
| courtyard | 6 | 16.7% | 1.00 | 418 |
| pillbox | 5 | 20% | 0.94 | 553 |
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Team History
2024–2026 SHREKTALIKA
Teammates: headz · iceman · L1NKIN · MAKIE · MASTERMIND · SPART1E
Data Source
Settings: Last updated 2025-01
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker
Race Data: From qlrace.com (2026-04-28)
Race (VQL Weapons)
Data via qlrace.com Records 1 records
Best Record Rank 19/73 on bardok_egypt (top 26%)
Best Time 0:16.617
Top Speed 0 ups
Avg Rank % 26% (lower = better)
Top Maps
| Map | Rank | Time |
|---|---|---|
| bardok_egypt | 19/73 | 0:16.617 |