Serious
All-Time Achievements
· 1 badge
TOP 3% Hangtime
hangtime-df (Strafe)
hangtime-df (Strafe)
36.0 · #36/69
RACE
Mouse Settings
| DPI | 800 |
| In-game Sensitivity | 1.5 |
| eDPI | 1200 |
| cm/360 | 34.64 |
| Mouse Acceleration | Off |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 120 |
| Crosshair | Circle |
| Crosshair Size | Small |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mousepad
Logitech G640
| Surface | Cloth |
| Speed | Balanced |
| Dimensions | 460 x 400 x 3mm |
Keyboard
Wooting 60HE
| Size | 60% |
| Switches | Lekker Hall Effect |
| Connection | Wired |
Monitor
ASUS ROG Swift PG259QN
| Size | 24.5" |
| Refresh Rate | 360Hz |
| Panel | IPS |
| Resolution | 1920x1080 |
Setup Insights
Sensitivity Context
34.64 cm/360 Medium
Faster than 25% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Similar sensitivity: ani (34.64) · Cypher (34.64) · dem0n (34.64) · Frigolx (34.64) · iceman (34.64)
Setup Profile
| Sensitivity | 34.64 cm/360 | Medium |
| FOV | 120 | Wide (top 3%) |
| Resolution | 1920x1080 | Most common |
| Refresh Rate | 360Hz | Elite |
| DPI | 800 |
Key Bindings
ForwardW
BackS
LeftA
RightD
JumpSpace
CrouchCtrl
AttackMouse1
ZoomMouse2
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 34.64)
Same Monitor (ASUS ROG Swift PG259QN)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | campgrounds |
| Favorite Gametype | Clan Arena |
| Favorite Weapon | Railgun |
Weapon Accuracy
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Team History
2024 Aimdead Brainers
Data Source
Settings: Last updated 2025-01
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker
Race Data: From qlrace.com (2026-04-28)
Race (VQL Weapons)
Data via qlrace.com Records 5 records
Medals 1
Best Record Rank 11/55 on df_jjm2 (top 20%)
Best Time 0:27.632
Top Speed 0 ups
Avg Rank % 36% (lower = better)
Top Maps
| Map | Rank | Time |
|---|---|---|
| df_jjm2 | 11/55 | 0:27.632 |
| tatmt_s10 | 30/123 | 0:31.600 |
| jumpathon | 2/6 | 1:37.040 |
| snazwank | 6/14 | 0:38.680 |
| df_0ups | 28/47 | 0:43.256 |