Known For
CTF DPS Machine ·Rocket Jockey
Mouse Settings
| DPI | 800 |
| In-game Sensitivity | 1.5 |
| eDPI | 1200 |
| cm/360 | 34.64 |
| Mouse Acceleration | Off |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 100 |
| Crosshair | 1, 13, 7, 6 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Logitech G Pro Wireless
| Brand | Logitech |
| Weight | 80g |
| Shape | Ambidextrous |
| Sensor | HERO 25K |
| Connection | Wireless |
Mousepad
SteelSeries QcK (Heavy)
| Surface | Cloth |
| Speed | Control |
| Base | Heavy (6mm) |
Keyboard
Microsoft Keyboard
| Size | Full-size |
| Switches | Membrane |
| Connection | Wired |
Monitor
BenQ XL2420T
| Size | 24" |
| Refresh Rate | 120Hz |
| Panel | TN |
| Resolution | 1920x1080 |
Headset
HyperX Cloud MIX
| Type | Closed-back |
| Driver Size | 40mm |
| Connection | Wired/Wireless |
Setup Insights
Sensitivity Context
34.64 cm/360 Medium
Faster than 25% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Similar sensitivity: Cypher (34.64) · dem0n (34.64) · Frigolx (34.64) · iceman (34.64) · Serious (34.64)
Mouse Popularity
Logitech G Pro Wireless
Used by 5 players — #4 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 34.64 cm/360 | Medium |
| FOV | 100 | Average range (top 68%) |
| Resolution | 1920x1080 | Most common |
| Refresh Rate | 120Hz | Standard |
| DPI | 800 |
Key Bindings
ForwardMouse2
Backd
Lefts
Rightf
Jumpe
Crouch
AttackMouse1
Zoom
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 34.64)
Same Keyboard (Microsoft Keyboard)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | campgrounds |
| Favorite Gametype | Clan Arena |
| Favorite Weapon | Railgun |
Weapon Accuracy
CTF Season Stats (2026 S1)
Data via HoQ Season Tracker Games 19 Top 69% avg: 124
Win Rate 36.8% Top 73% avg: 40%
K/D 1.05 Top 32% avg: 1.01
Kills 1015 Top 69% avg: 5792
Deaths 964 Top 30% avg: 5961
DPM 441 Top 32% avg: 388
Best Streak 23 Top 29% avg: 18
Weapon Accuracy
| 🎯 Railgun | 53.6% | 208 kills |
| 🚀 Rocket | 43.5% | 304 kills |
| ⚡ Lightning Gun | 34.9% | 204 kills |
| 🔫 Shotgun | 28.7% | 201 kills |
| ⚙ Machine Gun | 29.2% | 74 kills |
| 💚 Plasma | 9.6% | 21 kills |
| 💣 Grenade | 5.1% | 3 kills |
Flag Stats
Captures5Top 71%avg: 59
Returns241Top 68%avg: 1224
Pickups50Top 74%avg: 561
Map Performance
| Map | Games | Win% | K/D | DPM |
|---|---|---|---|---|
| japanesecastles | 7 | 42.9% | 1.06 | 435 |
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Team History
2024 unreliable dogs
Data Source
Settings: Last updated 2025-01
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker