Wallsnag
Known For
CTF Defensive Anchor
All-Time Achievements
· 2 badges
#1
Map King
Thedukesgarden
Thedukesgarden
63.6% · #1/23
CTF
TOP 10%
Map Specialist
Limbus
Limbus
60.6% · #17/180
TDM
Mouse Settings
| DPI | 400 |
| In-game Sensitivity | 3 |
| eDPI | 1200 |
| cm/360 | 34.64 |
| Grip Style | Palm |
| Mouse Acceleration | Off |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 100 |
| Crosshair | 2 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Logitech G Pro Wireless
| Brand | Logitech |
| Weight | 80g |
| Shape | Ambidextrous |
| Sensor | HERO 25K |
| Connection | Wireless |
Mousepad
CSL XXL Speed Gaming Mouse Mat Titanwolf
| Surface | Cloth |
| Speed | Speed |
| Dimensions | XXL |
Keyboard
Logitech K280e
| Size | Full Size |
| Switches | Membrane |
| Connection | Wired |
Monitor
ViewSonic XG2401
| Size | 24" |
| Refresh Rate | 144Hz |
| Panel | TN |
| Resolution | 1920x1080 |
Setup Insights
Sensitivity Context
34.64 cm/360 Medium
Faster than 25% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Similar sensitivity: ani (34.64) · Cypher (34.64) · dem0n (34.64) · Frigolx (34.64) · iceman (34.64)
Mouse Popularity
Logitech G Pro Wireless
Used by 5 players — #4 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 34.64 cm/360 | Medium |
| FOV | 100 | Average range (top 68%) |
| Resolution | 1920x1080 | Most common |
| Refresh Rate | 144Hz | Standard |
| DPI | 400 |
Key Bindings
Forwarde
Backd
Lefts
Rightf
Jumpspace
Crouchctrl
Attackmouse1
Zoommouse2
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 34.64)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | japanesecastles |
| Favorite Gametype | Capture the Flag |
| Favorite Weapon | Rocket Launcher |
Weapon Accuracy
CTF Season Stats (2026 S1)
Data via HoQ Season Tracker Games 46 Top 59% avg: 124
Win Rate 41.3% Top 62% avg: 40%
K/D 1.02 Top 35% avg: 1.01
Kills 1820 Top 61% avg: 5792
Deaths 1776 Top 35% avg: 5961
DPM 354 Top 75% avg: 388
Best Streak 14 Top 60% avg: 18
Weapon Accuracy
| 🎯 Railgun | 47.1% | 706 kills |
| 🚀 Rocket | 30.6% | 485 kills |
| ⚡ Lightning Gun | 29.2% | 278 kills |
| 🔫 Shotgun | 27.8% | 220 kills |
| ⚙ Machine Gun | 27.2% | 140 kills |
| 💚 Plasma | 10.1% | 49 kills |
| 💣 Grenade | 8.9% | 18 kills |
Flag Stats
Captures15Top 62%avg: 59
Returns516Top 59%avg: 1224
Pickups129Top 65%avg: 561
Rivalries
Favorite Victim ziper 183-137 (1.34 K/D) · 17 games
Map Performance
| Map | Games | Win% | K/D | DPM |
|---|---|---|---|---|
| q3wcp9 | 14 | 57.1% | 1.08 | 385 |
| troubledwaters | 9 | 33.3% | 0.86 | 341 |
| japanesecastles | 8 | 12.5% | 0.91 | 314 |
| ironworks | 7 | 28.6% | 1.37 | 385 |
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Data Source
Settings: Last updated 2025-02
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker
Race Data: From qlrace.com (2026-04-28)
Race (VQL Weapons)
Data via qlrace.com Records 1 records
Best Record Rank 17/591 on qzpractice2 (top 2.9%)
Best Time 0:20.007
Top Speed 0 ups
Avg Rank % 2.9% (lower = better)
Top Maps
| Map | Rank | Time |
|---|---|---|
| qzpractice2 | 17/591 | 0:20.007 |