coffin
Known For
CTF Turret ·Rail Sniper
All-Time Achievements
· 4 badges
TOP 3% Impressives / Game
23.1 · #5/250
CTF
TOP 10%
Map Specialist
Spider Crossings
Spider Crossings
59.3% · #11/224
CTF
TOP 10% Excellents / Game
6.00 · #14/250
CTF
TOP 10% Damage / Game
10942 · #15/250
CTF
Mouse Settings
| DPI | 1000 |
| In-game Sensitivity | 1 |
| eDPI | 1000 |
| cm/360 | 41.56 |
| Mouse Acceleration | Off |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 110 |
| Crosshair | 3 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Logitech G Pro Wireless
| Brand | Logitech |
| Weight | 80g |
| Shape | Ambidextrous |
| Sensor | HERO 25K |
| Connection | Wireless |
Mousepad
SteelSeries QcK (Heavy, XXL)
| Surface | Cloth |
| Speed | Control |
| Base | Heavy (6mm) |
| Size | XXL |
Keyboard
Logitech G910 Orion Spectrum
| Size | Full-size |
| Switches | Romer-G Tactile |
| Connection | Wired |
Monitor
ASUS ROG Strix OLED XG27AQDMG
| Size | 27" |
| Refresh Rate | 240Hz |
| Panel | WOLED |
| Resolution | 2560x1440 |
Headset
Sennheiser HD 660S
| Type | Open-back |
| Driver Size | 40mm |
| Connection | Wired |
Setup Insights
Sensitivity Context
41.56 cm/360 Slow
Faster than 18% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Similar sensitivity: XXXL (41.73) · Furtzilla (41.98) · enesy (40.75) · keks_ (42.86) · k1llsen (44.22)
Mouse Popularity
Logitech G Pro Wireless
Used by 5 players — #4 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 41.56 cm/360 | Slow |
| FOV | 110 | Average range (top 17%) |
| Resolution | 2560x1440 | #2 most common |
| Refresh Rate | 240Hz | High |
| DPI | 1000 |
Key Bindings
Forwarde
Backd
Lefts
Rightf
JumpMouse2
CrouchCtrl
AttackMouse1
ZoomMouse2
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 41.56)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | japanesecastles |
| Favorite Gametype | Capture the Flag |
| Favorite Weapon | Railgun |
Weapon Accuracy
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Data Source
Settings: Last updated 2025-01
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker
Race Data: From qlrace.com (2026-04-28)
Race (VQL Weapons)
Data via qlrace.com Records 5 records
Best Record Rank 8/93 on zzz_rocket1 (top 8.6%)
Best Time 0:09.432
Top Speed 4000 ups
Avg Rank % 34.8% (lower = better)
Top Maps
| Map | Rank | Time |
|---|---|---|
| zzz_rocket1 | 8/93 | 0:09.432 |
| nood_speed4 | 5/29 | 0:14.056 |
| xyligan-ghost | 6/19 | 0:08.104 |
| lovet-fourth | 8/16 | 0:17.856 |
| pornstar-slopin | 30/45 | 0:27.544 |