Bolland
Mouse Settings
| DPI | 850 |
| In-game Sensitivity | 6.5 |
| eDPI | 5525 |
| cm/360 | 7.52 |
| Mouse Acceleration | Off |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 103 |
| Crosshair | 2 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Logitech G305 Lightspeed
| Brand | Logitech |
| Weight | 99g |
| Shape | Ambidextrous |
| Sensor | HERO 12K |
| Connection | Wireless |
Mousepad
SteelSeries QcK
| Surface | Cloth |
| Speed | Control |
| Dimensions | Unknown |
Keyboard
Logitech G413
| Size | Full-size |
| Switches | Romer-G Tactile |
| Connection | Wired |
Monitor
AOC 24G15N
| Size | 24" |
| Refresh Rate | 180Hz |
| Panel | VA |
| Resolution | 1920x1080 |
Headset
Jabra Elite 10 Gen 2
| Type | In-ear |
| Driver Size | 10mm |
| Connection | Wireless |
Setup Insights
Sensitivity Context
7.52 cm/360 Very fast
Faster than 98% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Similar sensitivity: NyxGirlPower TheQueen♥ (7.70)
Mouse Popularity
Logitech G305 Lightspeed
Used by 3 players — #9 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 7.52 cm/360 | Very fast |
| FOV | 103 | Average range (top 37%) |
| Resolution | 1920x1080 | Most common |
| Refresh Rate | 180Hz | High |
| DPI | 850 |
Key Bindings
Forwardi
Backk
Leftj
Rightl
JumpSpace
CrouchCtrl
AttackMouse1
ZoomMouse2
Similar Players
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | purgatory |
| Favorite Gametype | Team Deathmatch |
| Favorite Weapon | Shotgun |
Weapon Accuracy
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Data Source
Settings: Last updated 2025-01
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker