NyxGirlPower TheQueen♥
All-Time Achievements
· 1 badge
TOP 10%
Map Specialist
Courtyard
Courtyard
61.3% · #8/113
CTF
Mouse Settings
| DPI | 1800 |
| In-game Sensitivity | 3 |
| eDPI | 5400 |
| cm/360 | 7.70 |
| Mouse Acceleration | Off |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 100 |
| Crosshair | 2 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Razer Hello Kitty Viper Mini
| Brand | Razer |
| Weight | 61g |
| Shape | Ambidextrous |
| Sensor | PMW3359 |
| Connection | Wired |
Mousepad
Razer Goliathus Chroma (Extended)
| Surface | Cloth |
| Speed | Balanced |
| Size | Extended |
Keyboard
Razer BlackWidow V4 Pro
| Size | Full-size |
| Switches | Razer Green/Yellow |
| Connection | Wired |
Monitor
ASUS TUF VG259QM
| Size | 25" |
| Refresh Rate | 240Hz |
| Panel | Fast IPS |
| Resolution | 1920x1080 |
Headset
Razer Kraken Kitty
| Type | Closed-back |
| Driver Size | 50mm |
| Connection | Wired |
Setup Insights
Sensitivity Context
7.70 cm/360 Very fast
Faster than 97% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Similar sensitivity: Bolland (7.52)
Mouse Popularity
Razer Hello Kitty Viper Mini
Used by 1 player — #45 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 7.70 cm/360 | Very fast |
| FOV | 100 | Average range (top 68%) |
| Resolution | 1920x1080 | Most common |
| Refresh Rate | 240Hz | High |
| DPI | 1800 |
Key Bindings
Forwardw
Backs
Lefta
Rightd
JumpSpace
Crouch
AttackMouse1
Zoom
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 7.70)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | japanesecastles |
| Favorite Gametype | Capture the Flag |
| Favorite Weapon | Rocket Launcher |
Weapon Accuracy
CTF Season Stats (2026 S1)
Data via HoQ Season Tracker Games 255 Top 12% avg: 124
Win Rate 48.2% Top 28% avg: 40%
K/D 1.22 Top 16% avg: 1.01
Kills 9744 Top 17% avg: 5792
Deaths 7972 Top 72% avg: 5961
DPM 299 Top 87% avg: 388
Best Streak 34 Top 9% avg: 18
Weapon Accuracy
| 🎯 Railgun | 53.6% | 2865 kills |
| 🚀 Rocket | 38.4% | 3129 kills |
| ⚡ Lightning Gun | 34.6% | 2570 kills |
| 🔫 Shotgun | 26.7% | 1584 kills |
| ⚙ Machine Gun | 28.1% | 860 kills |
| 💚 Plasma | 10.1% | 272 kills |
| 💣 Grenade | 5.2% | 441 kills |
Flag Stats
Captures86Top 23%avg: 59
Returns3839Top 5%avg: 1224
Pickups542Top 33%avg: 561
Rivalries
Nemesis Vlad 15-40 (0.38 K/D) · 3 games
Map Performance
| Map | Games | Win% | K/D | DPM |
|---|---|---|---|---|
| japanesecastles | 64 | 43.8% | 1.09 | 295 |
| q3wcp9 | 62 | 58.1% | 1.40 | 315 |
| ironworks | 46 | 45.7% | 1.34 | 311 |
| infinity | 33 | 51.5% | 1.04 | 281 |
| troubledwaters | 30 | 40% | 1.38 | 273 |
| courtyard | 7 | 42.9% | 1.25 | 212 |
| shiningforces | 6 | 50% | 1.20 | 381 |
| pillbox | 5 | 60% | 0.93 | 392 |
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Data Source
Settings: Last updated 2025-01
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker
Race Data: From qlrace.com (2026-04-28)
Race (VQL Weapons)
Data via qlrace.com Records 1 records
Best Record Rank 55/132 on cruton2 (top 41.7%)
Best Time 1:04.387
Top Speed 0 ups
Avg Rank % 41.7% (lower = better)
Top Maps
| Map | Rank | Time |
|---|---|---|
| cruton2 | 55/132 | 1:04.387 |