p5ych0
Mouse Settings
| DPI | 800 |
| In-game Sensitivity | 1.4 |
| eDPI | 1120 |
| cm/360 | 37.11 |
| Mouse Acceleration | Off |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 100 |
| Crosshair | 2, 1 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Glorious Model O
| Brand | Glorious |
| Weight | 67g |
| Shape | Ambidextrous |
| Sensor | PMW3360 |
| Connection | Wired |
Mousepad
SteelSeries QcK
| Surface | Cloth |
| Speed | Control |
| Dimensions | Unknown |
Keyboard
A4Tech
| Size | Full-size |
| Switches | Membrane |
| Connection | Wired |
Monitor
ASUS TUF VG259QM
| Size | 25" |
| Refresh Rate | 240Hz |
| Panel | Fast IPS |
| Resolution | 1920x1080 |
Headset
Creative Fatal1ty
| Type | Closed-back |
| Driver Size | 40mm |
| Connection | Wired |
Setup Insights
Sensitivity Context
37.11 cm/360 Medium
Faster than 22% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Similar sensitivity: St3f4N (37.11) · mult (35.97) · ne_raketa (38.48) · Rapha (38.48) · ani (34.64)
Mouse Popularity
Glorious Model O
Used by 1 player — #47 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 37.11 cm/360 | Medium |
| FOV | 100 | Average range (top 68%) |
| Resolution | 1920x1080 | Most common |
| Refresh Rate | 240Hz | High |
| DPI | 800 |
Key Bindings
Forwardw
Backs
Lefta
Rightd
JumpSpace
CrouchCtrl
AttackMouse1
ZoomMouse2
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 37.11)
Same Monitor (ASUS TUF VG259QM)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | q3wcp9 |
| Favorite Gametype | Capture the Flag |
| Favorite Weapon | Shotgun |
Weapon Accuracy
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Data Source
Settings: Last updated 2025-01
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker
Race Data: From qlrace.com (2026-04-28)
Race (VQL Weapons)
Data via qlrace.com Records 11 records
Medals 1
Best Record Rank 5/29 on elder2015 (top 17.2%)
Best Time 0:51.472
Top Speed 0 ups
Avg Rank % 52.8% (lower = better)
Top Maps
| Map | Rank | Time |
|---|---|---|
| elder2015 | 5/29 | 0:51.472 |
| dmp01_axelay | 6/20 | 0:13.464 |
| chile16 | 14/44 | 0:07.648 |
| toxicwoman | 2/6 | 0:13.248 |
| inder_failrun4 | 38/67 | 0:34.162 |
| maze | 16/27 | 3:39.958 |
| dog_ass03 | 6/10 | 0:43.384 |
| warehouse | 26/41 | 0:34.857 |
| pasteyrox | 14/21 | 2:29.384 |
| cos1_beta7b | 430/571 | 1:20.024 |