Known For
CTF DPS Machine
TDM Turret
All-Time Achievements
· 1 badge
TOP 10%
Map Specialist
Japanesecastles
Japanesecastles
58.1% · #14/232
CTF
Mouse Settings
| DPI | 800 |
| In-game Sensitivity | 1.61 |
| eDPI | 1288 |
| cm/360 | 32.27 |
| Grip Style | Claw |
| Mouse Acceleration | Off |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 100 |
| Crosshair | 1, 2, 3, 7, 11 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Logitech G Pro X Superlight 2
| Brand | Logitech |
| Weight | 60g |
| Shape | Ambidextrous |
| Sensor | HERO 2 |
| Connection | Wireless |
Mousepad
Spyre Manta
| Surface | Cloth |
| Speed | Balanced |
| Dimensions | 490 x 420 x 4mm |
Keyboard
Dark Project KD83A
| Size | 75% |
| Switches | G3MS Magnetite |
| Connection | Wired |
Monitor
ASUS TUF VG259QM
| Size | 25" |
| Refresh Rate | 240Hz |
| Panel | Fast IPS |
| Resolution | 1920x1080 |
Headset
Razer BlackShark V3X
| Type | Closed |
| Driver Size | Unknown |
| Connection | Wired |
Setup Insights
Sensitivity Context
32.27 cm/360 Medium
Faster than 40% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Similar sensitivity: ion (32.47) · Lokario (32.47) · rasharn (32.47) · tough maf (32.47) · zanes (32.47)
Mouse Popularity
Logitech G Pro X Superlight 2
Used by 8 players — #2 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 32.27 cm/360 | Medium |
| FOV | 100 | Average range (top 68%) |
| Resolution | 1920x1080 | Most common |
| Refresh Rate | 240Hz | High |
| DPI | 800 |
Key Bindings
Forwarde
Backd
Lefts
Rightf
Jumpspace
CrouchMOUSE2
AttackMOUSE1
Zoomshift
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 32.27)
Same Monitor (ASUS TUF VG259QM)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | hiddenfortress |
| Favorite Gametype | Weapon: Railgun |
| Favorite Weapon | Railgun |
Weapon Accuracy
CTF Season Stats (2026 S1)
Data via HoQ Season Tracker Games 44 Top 61% avg: 124
Win Rate 52.3% Top 10% avg: 40%
K/D 0.89 Top 56% avg: 1.01
Kills 2354 Top 58% avg: 5792
Deaths 2659 Top 43% avg: 5961
DPM 501 Top 7% avg: 388
Best Streak 16 Top 53% avg: 18
Weapon Accuracy
| 🎯 Railgun | 51.2% | 848 kills |
| 🚀 Rocket | 37.4% | 279 kills |
| ⚡ Lightning Gun | 35.1% | 293 kills |
| 🔫 Shotgun | 28.2% | 484 kills |
| ⚙ Machine Gun | 34.2% | 301 kills |
| 💚 Plasma | 12.6% | 109 kills |
| 💣 Grenade | 11% | 34 kills |
Flag Stats
Captures18Top 59%avg: 59
Returns292Top 64%avg: 1224
Pickups147Top 62%avg: 561
Rivalries
Favorite Victim ziper 166-120 (1.38 K/D) · 11 games
Map Performance
| Map | Games | Win% | K/D | DPM |
|---|---|---|---|---|
| japanesecastles | 12 | 58.3% | 0.86 | 471 |
| q3wcp9 | 10 | 30% | 1.03 | 544 |
| troubledwaters | 7 | 57.1% | 0.92 | 573 |
| ironworks | 7 | 57.1% | 0.71 | 466 |
| infinity | 6 | 66.7% | 0.88 | 486 |
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Team History
2026 GdeFlag?
Teammates: cherrypoff · ion · Latrommi · pecka
Data Source
Settings: Last updated 2026-02
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker
Race Data: From qlrace.com (2026-04-28)
Race (VQL Weapons)
Data via qlrace.com Records 2 records
Best Record Rank 11/66 on cities_of_gold (top 16.7%)
Best Time 0:41.381
Top Speed 0 ups
Avg Rank % 34.5% (lower = better)
Top Maps
| Map | Rank | Time |
|---|---|---|
| cities_of_gold | 11/66 | 0:41.381 |
| moko_slick | 11/21 | 0:07.336 |