Known For
CTF Fragger ·Defensive Anchor
TDM Multi-Frag Specialist ·DPS Machine
All-Time Achievements
· 4 badges
#1
Map King
Intervention
Intervention
70.0% · #1/20
TDM
TOP 3% K/D Ratio
1.90 · #4/250
CTF
TOP 3% Defends / Game
16.4 · #4/250
CTF
TOP 10%
Score / Game
465 · #11/250
CTF
Mouse Settings
| DPI | 1600 |
| In-game Sensitivity | 1.7 |
| eDPI | 2720 |
| cm/360 | 15.28 |
| Grip Style | Fingertip |
| Mouse Acceleration | Off |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 95 |
| Crosshair | 2 |
| Crosshair Size | 16 |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Logitech G Pro X Superlight 2
| Brand | Logitech |
| Weight | 60g |
| Shape | Ambidextrous |
| Sensor | HERO 2 |
| Connection | Wireless |
Mousepad
Lethal Gaming Gear Saturn Pro (Soft, XL)
| Surface | Cloth |
| Speed | Balanced |
| Base | Soft (4mm) |
| Size | XL |
Keyboard
AULA Win68 HE Max
| Size | 65% |
| Switches | Magnetic |
| Connection | Wireless |
Monitor
LG UltraGear 27GX790A-B
| Size | 27" |
| Refresh Rate | 480Hz |
| Panel | OLED |
| Resolution | 2560x1440 |
Headset
Logitech G335
| Type | Open-back |
| Driver Size | 40mm |
| Connection | Wired |
Setup Insights
Sensitivity Context
15.28 cm/360 Very fast
Faster than 86% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Similar sensitivity: Lumi (15.46) · ph0en|X (14.84) · Steve Jobs (14.84) · tr1x0 (16.24) · Latrommi (14.29)
Mouse Popularity
Logitech G Pro X Superlight 2
Used by 8 players — #2 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 15.28 cm/360 | Very fast |
| FOV | 95 | Narrow (top 87%) |
| Resolution | 2560x1440 | #2 most common |
| Refresh Rate | 480Hz | Elite |
| DPI | 1600 |
Key Bindings
Forwarde
Backd
Lefts
Rightf
Jumpspace
Crouchalt
Attackmouse1
ZoomMouse2
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 15.28)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | purgatory |
| Favorite Gametype | Team Deathmatch |
| Favorite Weapon | Shotgun |
Weapon Accuracy
CTF Season Stats (2026 S1)
Data via HoQ Season Tracker Games 228 Top 15% avg: 124
Win Rate 48.7% Top 23% avg: 40%
K/D 1.97 Top 3% avg: 1.01
Kills 10830 Top 15% avg: 5792
Deaths 5492 Top 59% avg: 5961
DPM 350 Top 77% avg: 388
Best Streak 30 Top 13% avg: 18
Weapon Accuracy
| 🎯 Railgun | 46.7% | 2491 kills |
| 🚀 Rocket | 37.4% | 1791 kills |
| ⚡ Lightning Gun | 34.3% | 3465 kills |
| 🔫 Shotgun | 29.3% | 2193 kills |
| ⚙ Machine Gun | 29.6% | 523 kills |
| 💚 Plasma | 12.2% | 197 kills |
| 💣 Grenade | 6.3% | 156 kills |
Flag Stats
Captures83Top 25%avg: 59
Returns3785Top 6%avg: 1224
Pickups421Top 39%avg: 561
Rivalries
Nemesis Knetic 0-2 (0.00 K/D) · 1 game
Map Performance
| Map | Games | Win% | K/D | DPM |
|---|---|---|---|---|
| q3wcp9 | 67 | 53.7% | 2.48 | 361 |
| japanesecastles | 54 | 46.3% | 1.41 | 348 |
| ironworks | 33 | 60.6% | 3.13 | 340 |
| infinity | 29 | 37.9% | 1.77 | 355 |
| troubledwaters | 28 | 42.9% | 1.72 | 329 |
| pillbox | 11 | 45.5% | 2.71 | 358 |
| shiningforces | 5 | 40% | 1.63 | 362 |
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Team History
2026 GdeFlag?
Teammates: cherrypoff · d1z · ion · Latrommi
Data Source
Settings: Last updated 2026-02
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker
Race Data: From qlrace.com (2026-04-28)
Race (VQL Strafe)
Data via qlrace.com Records 1 records
Best Record Rank 142/212 on japanesecastles (top 67%)
Best Time 0:13.080
Top Speed 672 ups
Avg Rank % 67% (lower = better)
Top Maps
| Map | Rank | Time |
|---|---|---|
| japanesecastles | 142/212 | 0:13.080 |