Steve Jobs
Mouse Settings
| DPI | 1000 |
| In-game Sensitivity | 2.8 |
| eDPI | 2800 |
| cm/360 | 14.84 |
| Mouse Acceleration | Off |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 92 |
| Crosshair | 2 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Logitech G Pro
| Brand | Logitech |
| Weight | 83g |
| Shape | Ambidextrous |
| Sensor | Logitech HERO 16K |
| Connection | Wired |
Mousepad
Artisan Hien
| Surface | Polyester |
| Speed | Fast |
| Dimensions | Unknown |
Keyboard
Microsoft Keyboard
| Size | Full-size |
| Switches | Membrane |
| Connection | Wired |
Monitor
Acer Predator XB323U
| Size | 32" |
| Refresh Rate | 170Hz |
| Panel | IPS |
| Resolution | 2560x1440 |
Headset
Steven Slate VSX
| Type | Closed-back |
| Driver Size | 50mm |
| Connection | Wired |
Setup Insights
Sensitivity Context
14.84 cm/360 Very fast
Faster than 87% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Similar sensitivity: ph0en|X (14.84) · pecka (15.28) · Latrommi (14.29) · Lumi (15.46) · tr1x0 (16.24)
Setup Profile
| Sensitivity | 14.84 cm/360 | Very fast |
| FOV | 92 | Narrow (top 94%) |
| Resolution | 2560x1440 | #2 most common |
| Refresh Rate | 170Hz | High |
| DPI | 1000 |
Key Bindings
Forwarde
Backd
Lefts
Rightf
JumpSpace
CrouchCtrl
AttackMouse1
ZoomMouse2
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 14.84)
Same Mousepad (Artisan Hien)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | purgatory |
| Favorite Gametype | Team Deathmatch |
| Favorite Weapon | Shotgun |
Weapon Accuracy
CTF Season Stats (2026 S1)
Data via HoQ Season Tracker Games 2 Top 86% avg: 124
Win Rate 0% Top 87% avg: 40%
K/D 0.53 Top 97% avg: 1.01
Kills 57 Top 85% avg: 5792
Deaths 107 Top 15% avg: 5961
DPM 245 Top 90% avg: 388
Best Streak 4 Top 88% avg: 18
Weapon Accuracy
| 🚀 Rocket | 23.8% | 16 kills |
| ⚡ Lightning Gun | 24.1% | 4 kills |
| 🔫 Shotgun | 21.9% | 19 kills |
| ⚙ Machine Gun | 16.8% | 3 kills |
Flag Stats
Captures0Top 88%avg: 59
Returns18Top 88%avg: 1224
Pickups3Top 93%avg: 561
TDM Season Stats (2026 S1)
Data via HoQ Season Tracker Games 3 Top 18% avg: 2
Win Rate 66.7% Top 18% avg: 41%
K/D 0.70 Top 94% avg: 0.99
Kills 111 Top 35% avg: 98
Deaths 158 Top 76% avg: 103
DPM 328 Top 94% avg: 381
Best Streak 6 Top 59% avg: 8
Weapon Accuracy
| 🚀 Rocket | 42.4% | 28 kills |
| ⚡ Lightning Gun | 30.3% | 6 kills |
| 🔫 Shotgun | 23.2% | 29 kills |
| ⚙ Machine Gun | 23.4% | 27 kills |
| 💚 Plasma | 15% | 5 kills |
Rivalries
Nemesis Shinobbi 5-11 (0.45 K/D) · 1 game
Favorite Victim ay 20-13 (1.54 K/D) · 1 game
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Data Source
Settings: Last updated 2025-01
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker