Known For
CTF Defensive Anchor ·Fragger
All-Time Achievements
· 5 badges
TOP 3%
Map Specialist
Courtyard
Courtyard
66.7% · #3/113
CTF
TOP 3% Defends / Game
16.1 · #7/250
CTF
TOP 10%
Map Specialist
Dreadfulplace
Dreadfulplace
64.5% · #9/205
TDM
TOP 10%
Score / Game
465 · #10/250
CTF
TOP 10% K/D Ratio
1.60 · #13/250
CTF
Mouse Settings
| DPI | 800 |
| In-game Sensitivity | 3.2 |
| eDPI | 2560 |
| cm/360 | 16.24 |
| Mouse Acceleration | On |
| Raw Value | 0.02 |
| Real Accel ? | 0.04 |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 100 |
| Crosshair | 2, 6, 3 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Logitech G Pro
| Brand | Logitech |
| Weight | 83g |
| Shape | Ambidextrous |
| Sensor | Logitech HERO 16K |
| Connection | Wired |
Mousepad
SteelSeries QcK
| Surface | Cloth |
| Speed | Control |
| Dimensions | Unknown |
Keyboard
Sharkoon Skiller SGK3
| Size | TKL |
| Switches | Mechanical |
| Connection | Wired |
Monitor
MSI Optix G271
| Size | 27" |
| Refresh Rate | 144Hz |
| Panel | IPS |
| Resolution | 1920x1080 |
Headset
HyperX Cloud II
| Type | Closed-back |
| Driver Size | 53mm |
| Connection | Wired |
Setup Insights
Sensitivity Context
16.24 cm/360 Very fast
Faster than 84% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Mouse Popularity
Logitech G Pro
Used by 3 players — #10 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 16.24 cm/360 | Very fast |
| FOV | 100 | Average range (top 68%) |
| Resolution | 1920x1080 | Most common |
| Refresh Rate | 144Hz | Standard |
| DPI | 800 |
Key Bindings
Forwarde
Backd
Lefts
Rightf
JumpMouse2
CrouchCtrl
AttackMouse1
ZoomMouse2
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 16.24)
Same Mouse (Logitech G Pro)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | japanesecastles |
| Favorite Gametype | Capture the Flag |
| Favorite Weapon | Railgun |
Weapon Accuracy
CTF Season Stats (2026 S1)
Data via HoQ Season Tracker Games 1 Top 91% avg: 124
Win Rate 0% Top 87% avg: 40%
K/D 0.77 Top 77% avg: 1.01
Kills 54 Top 87% avg: 5792
Deaths 70 Top 12% avg: 5961
DPM 493 Top 10% avg: 388
Best Streak 5 Top 84% avg: 18
Weapon Accuracy
| 🎯 Railgun | 48.3% | 30 kills |
| ⚡ Lightning Gun | 30.5% | 5 kills |
| 🔫 Shotgun | 27.7% | 8 kills |
| ⚙ Machine Gun | 32.1% | 7 kills |
Flag Stats
Captures0Top 88%avg: 59
Returns5Top 93%avg: 1224
Pickups2Top 96%avg: 561
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Team History
2024 4friends
Data Source
Settings: Last updated 2025-01
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker