All-Time Achievements
· 1 badge
TOP 3% Hangtime
hangtime-df (Strafe)
hangtime-df (Strafe)
31.0 · #31/69
RACE
Mouse Settings
| DPI | 800 |
| In-game Sensitivity | 3 |
| eDPI | 2400 |
| cm/360 | 17.32 |
| Grip Style | Palm |
| Mouse Acceleration | On |
| Raw Value | 0.05 |
| Real Accel ? | 0.11 |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 100 |
| Crosshair | 1 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Logitech G Pro X Superlight 2
| Brand | Logitech |
| Weight | 60g |
| Shape | Ambidextrous |
| Sensor | HERO 2 |
| Connection | Wireless |
Mousepad
Artisan Raiden (Soft, XL)
| Surface | Polyester |
| Speed | Fast |
| Base | Soft (3mm) |
| Size | XL |
Keyboard
Logitech K120
| Size | Full-size |
| Switches | Membrane |
| Connection | Wired |
Monitor
Dell Alienware AW2725DF
| Size | 27" |
| Refresh Rate | 360Hz |
| Panel | QD-OLED |
| Resolution | 2560x1440 |
Headset
HyperX Cloud III
| Type | Closed-back |
| Driver Size | 53mm |
| Connection | Wired |
Setup Insights
Sensitivity Context
17.32 cm/360 Very fast
Faster than 82% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Similar sensitivity: drki (17.32) · konek (17.32) · deisma (17.64) · tr1x0 (16.24) · DimebaG (18.82)
Mouse Popularity
Logitech G Pro X Superlight 2
Used by 8 players — #2 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 17.32 cm/360 | Very fast |
| FOV | 100 | Average range (top 68%) |
| Resolution | 2560x1440 | #2 most common |
| Refresh Rate | 360Hz | Elite |
| DPI | 800 |
Key Bindings
Forwardw
Backs
Lefta
Rightd
Jumpmouse2
Crouchctrl
AttackMouse1
Zoomspace
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 17.32)
Same Monitor (Dell Alienware AW2725DF)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | q3wcp9 |
| Favorite Gametype | Capture the Flag |
| Favorite Weapon | Rocket Launcher |
Weapon Accuracy
CTF Season Stats (2026 S1)
Data via HoQ Season Tracker Games 197 Top 21% avg: 124
Win Rate 43.7% Top 50% avg: 40%
K/D 0.59 Top 94% avg: 1.01
Kills 7112 Top 32% avg: 5792
Deaths 12130 Top 85% avg: 5961
DPM 344 Top 81% avg: 388
Best Streak 12 Top 65% avg: 18
Weapon Accuracy
| 🎯 Railgun | 46.2% | 2098 kills |
| 🚀 Rocket | 38.4% | 1775 kills |
| ⚡ Lightning Gun | 29.7% | 877 kills |
| 🔫 Shotgun | 25.6% | 1350 kills |
| ⚙ Machine Gun | 24.3% | 869 kills |
| 💚 Plasma | 9.9% | 221 kills |
| 💣 Grenade | 10.2% | 62 kills |
Flag Stats
Captures32Top 47%avg: 59
Returns1318Top 32%avg: 1224
Pickups763Top 24%avg: 561
Rivalries
Nemesis ox 3-15 (0.20 K/D) · 1 game
Favorite Victim ziper 472-640 (0.74 K/D) · 47 games
Map Performance
| Map | Games | Win% | K/D | DPM |
|---|---|---|---|---|
| q3wcp9 | 54 | 51.9% | 0.60 | 371 |
| japanesecastles | 42 | 42.9% | 0.65 | 312 |
| ironworks | 40 | 37.5% | 0.56 | 365 |
| troubledwaters | 25 | 48% | 0.55 | 309 |
| infinity | 14 | 28.6% | 0.55 | 344 |
| pillbox | 10 | 50% | 0.52 | 363 |
| shiningforces | 6 | 33.3% | 0.67 | 331 |
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Data Source
Settings: Last updated 2026-02
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker
Race Data: From qlrace.com (2026-04-28)
Race (VQL Weapons)
Data via qlrace.com Records 6 records
Best Record Rank 7/243 on japanesecastles (top 2.9%)
Best Time 0:08.176
Top Speed 1434 ups
Avg Rank % 57.6% (lower = better)
Top Maps
| Map | Rank | Time |
|---|---|---|
| japanesecastles | 7/243 | 0:08.176 |
| campgrounds | 155/387 | 0:27.208 |
| spr_toofoo | 25/41 | 0:34.472 |
| greenstrafe | 12/16 | 0:56.368 |
| aa_pm6 | 4/5 | 0:12.328 |
| eksha_kool | 32/37 | 0:23.432 |