All-Time Achievements
· 1 badge
TOP 10%
Map Specialist
Troubledwaters
Troubledwaters
64.3% · #5/150
CTF
Mouse Settings
| DPI | 1600 |
| In-game Sensitivity | 1.5 |
| eDPI | 2400 |
| cm/360 | 17.32 |
| Grip Style | Claw |
| Mouse Acceleration | Off |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 105 |
| Crosshair | 13 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Logitech G Pro X Superlight
| Brand | Logitech |
| Weight | 63g |
| Shape | Ambidextrous |
| Sensor | HERO 25K |
| Connection | Wireless |
Mousepad
Artisan Zero (Soft, XL)
| Surface | Polyester |
| Speed | Control |
| Base | Soft (3mm) |
| Size | XL |
Keyboard
Wooting 80HE
| Size | TKL |
| Switches | Lekker Hall Effect |
| Connection | Wired |
Monitor
LG UltraGear 27GX790B
| Size | 27" |
| Refresh Rate | 540Hz (720Hz @ 720p) |
| Panel | W-OLED |
| Resolution | 2560x1440 |
Headset
HyperX Cloud III
| Type | Closed-back |
| Driver Size | 53mm |
| Connection | Wired |
Setup Insights
Sensitivity Context
17.32 cm/360 Very fast
Faster than 82% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Similar sensitivity: drki (17.32) · FizzY (17.32) · deisma (17.64) · tr1x0 (16.24) · DimebaG (18.82)
Mouse Popularity
Logitech G Pro X Superlight
Used by 13 players — #1 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 17.32 cm/360 | Very fast |
| FOV | 105 | Average range (top 27%) |
| Resolution | 2560x1440 | #2 most common |
| Refresh Rate | 540Hz (720Hz @ 720p) | Elite |
| DPI | 1600 |
Key Bindings
Forwardw
Backs
Lefta
Rightd
Jumpspace
Crouchalt,ctrl
Attackmouse1
Zoommouse3
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 17.32)
Same Mouse (Logitech G Pro X Superlight)
Same Mousepad (Artisan Zero)
Same Keyboard (Wooting 80HE)
CTF Season Stats (2026 S1)
Data via HoQ Season Tracker Games 134 Top 34% avg: 124
Win Rate 43.3% Top 50% avg: 40%
K/D 0.71 Top 84% avg: 1.01
Kills 4593 Top 46% avg: 5792
Deaths 6505 Top 64% avg: 5961
DPM 341 Top 82% avg: 388
Best Streak 10 Top 68% avg: 18
Weapon Accuracy
| 🎯 Railgun | 50.7% | 1573 kills |
| 🚀 Rocket | 31.9% | 974 kills |
| ⚡ Lightning Gun | 31.7% | 667 kills |
| 🔫 Shotgun | 25.8% | 1105 kills |
| ⚙ Machine Gun | 28.5% | 516 kills |
| 💚 Plasma | 9.7% | 211 kills |
| 💣 Grenade | 7.3% | 76 kills |
Flag Stats
Captures26Top 54%avg: 59
Returns838Top 49%avg: 1224
Pickups377Top 45%avg: 561
Rivalries
Favorite Victim z00mah 360-279 (1.29 K/D) · 37 games
Map Performance
| Map | Games | Win% | K/D | DPM |
|---|---|---|---|---|
| japanesecastles | 35 | 31.4% | 0.71 | 304 |
| q3wcp9 | 34 | 50% | 0.79 | 375 |
| troubledwaters | 19 | 63.2% | 0.77 | 392 |
| ironworks | 19 | 42.1% | 0.58 | 380 |
| infinity | 18 | 44.4% | 0.65 | 316 |
| shiningforces | 5 | 20% | 0.69 | 293 |
TDM Season Stats (2026 S1)
Data via HoQ Season Tracker Games 1 Top 65% avg: 2
Win Rate 0% Top 65% avg: 41%
K/D 0.80 Top 71% avg: 0.99
Kills 33 Top 94% avg: 98
Deaths 41 Top 6% avg: 103
DPM 341 Top 71% avg: 381
Best Streak 5 Top 65% avg: 8
Weapon Accuracy
| ⚡ Lightning Gun | 37.2% | 7 kills |
| 🔫 Shotgun | 35.6% | 7 kills |
| ⚙ Machine Gun | 32.7% | 4 kills |
Rivalries
Nemesis jericho 4-8 (0.50 K/D) · 1 game
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Data Source
Settings: Last updated 2026-04
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker
Race Data: From qlrace.com (2026-04-28)
Race (VQL Weapons)
Data via qlrace.com Records 2 records
Best Record Rank 14/20 on kool_boma2 (top 70%)
Best Time 0:27.872
Top Speed 1889 ups
Avg Rank % 80.5% (lower = better)
Top Maps
| Map | Rank | Time |
|---|---|---|
| kool_boma2 | 14/20 | 0:27.872 |
| kool_bricks1 | 10/11 | 0:54.232 |