All-Time Achievements
· 1 badge
TOP 10%
Map Specialist
Campgrounds
Campgrounds
69.2% · #4/69
TDM
Mouse Settings
| DPI | 400 |
| In-game Sensitivity | 3.72 |
| eDPI | 1488 |
| cm/360 | 27.93 |
| Mouse Acceleration | On |
| Raw Value | 0.175 |
| Real Accel ? | 0.10 |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 100 |
| Crosshair | 2 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Logitech G Pro X Superlight
| Brand | Logitech |
| Weight | 63g |
| Shape | Ambidextrous |
| Sensor | HERO 25K |
| Connection | Wireless |
Mousepad
Artisan Hien
| Surface | Polyester |
| Speed | Fast |
| Dimensions | Unknown |
Keyboard
Leopold FC750R
| Size | TKL |
| Switches | Cherry MX |
| Connection | Wired |
Monitor
Dell Alienware AW2521HF
| Size | 24.5" |
| Refresh Rate | 240Hz |
| Panel | IPS |
| Resolution | 1920x1080 |
Headset
Beyerdynamic DT 990 Pro
| Type | Open-back |
| Driver Size | 45mm |
| Connection | Wired |
Setup Insights
Sensitivity Context
27.93 cm/360 Fast
Faster than 50% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Mouse Popularity
Logitech G Pro X Superlight
Used by 13 players — #1 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 27.93 cm/360 | Fast |
| FOV | 100 | Average range (top 68%) |
| Resolution | 1920x1080 | Most common |
| Refresh Rate | 240Hz | High |
| DPI | 400 |
Key Bindings
Forwardw
Backs
Lefta
Rightd
JumpSpace
CrouchCtrl
AttackMouse1
ZoomMouse2
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 27.93)
Same Mouse (Logitech G Pro X Superlight)
Same Mousepad (Artisan Hien)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | purgatory |
| Favorite Gametype | Team Deathmatch |
| Favorite Weapon | Shotgun |
Weapon Accuracy
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Data Source
Settings: Last updated 2025-01
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker
Race Data: From qlrace.com (2026-04-28)
Race (VQL Weapons)
Data via qlrace.com Records 2 records
Best Record Rank 16/98 on tenuous (top 16.3%)
Best Time 1:01.538
Top Speed 0 ups
Avg Rank % 26.2% (lower = better)
Top Maps
| Map | Rank | Time |
|---|---|---|
| tenuous | 16/98 | 1:01.538 |
| df_lickhuar | 9/25 | 0:47.591 |