All-Time Achievements
· 1 badge
TOP 10%
Map Specialist
Stonekeep
Stonekeep
56.3% · #2/7
CTF
Mouse Settings
| DPI | 800 |
| In-game Sensitivity | 1.9 |
| eDPI | 1520 |
| cm/360 | 27.34 |
| Grip Style | Hybrid |
| Mouse Acceleration | Off |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 100 |
| Crosshair | 7 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Razer Viper Mini
| Brand | Razer |
| Weight | 61g |
| Shape | Ambidextrous |
| Sensor | PMW3359 |
| Connection | Wired |
Mousepad
Razer Atlas
| Surface | Glass |
| Speed | Extremely fast |
| Dimensions | 400 x 450 x 5mm |
Monitor
Samsung Odyssey OLED G80SH
| Size | 32" |
| Refresh Rate | 240Hz |
| Panel | QD-OLED |
| Resolution | 3840x2160 |
Setup Insights
Sensitivity Context
27.34 cm/360 Fast
Faster than 51% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Mouse Popularity
Razer Viper Mini
Used by 7 players — #3 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 27.34 cm/360 | Fast |
| FOV | 100 | Average range (top 68%) |
| Resolution | 3840x2160 | #3 most common |
| Refresh Rate | 240Hz | High |
| DPI | 800 |
Key Bindings
Forwardw
Backs
Lefta
Rightd
Jumpmouse2
CrouchCtrl
Attackmouse1
ZoomMouse2
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 27.34)
Same Mousepad (Razer Atlas)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | q3wcp9 |
| Favorite Gametype | Capture the Flag |
| Favorite Weapon | Railgun |
Weapon Accuracy
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Data Source
Settings: Last updated 2026-02
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker