Silencep
Mouse Settings
| DPI | 800 |
| In-game Sensitivity | 2 |
| eDPI | 1600 |
| cm/360 | 25.98 |
| Mouse Acceleration | Off |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 97 |
| Crosshair | 2 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Razer Viper Mini
| Brand | Razer |
| Weight | 61g |
| Shape | Ambidextrous |
| Sensor | PMW3359 |
| Connection | Wired |
Mousepad
HyperX Fury S Pro
| Surface | Cloth |
| Speed | Balanced |
| Dimensions | 450 x 400 x 4mm |
Keyboard
Razer BlackWidow
| Size | TKL |
| Switches | Mechanical |
| Connection | Wired |
Monitor
AOC Q27G4X
| Size | 27" |
| Refresh Rate | 180Hz |
| Panel | Fast IPS |
| Resolution | 2560x1440 |
Headset
Sennheiser PC 350
| Type | Closed-back |
| Driver Size | 40mm |
| Connection | Wired |
Setup Insights
Sensitivity Context
25.98 cm/360 Fast
Faster than 56% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Mouse Popularity
Razer Viper Mini
Used by 7 players — #3 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 25.98 cm/360 | Fast |
| FOV | 97 | Narrow (top 77%) |
| Resolution | 2560x1440 | #2 most common |
| Refresh Rate | 180Hz | High |
| DPI | 800 |
Key Bindings
Forwardw
Backs
Lefta
Rightd
JumpMouse2
CrouchCtrl
AttackMouse1
ZoomMouse2
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 25.98)
Same Mousepad (HyperX Fury S Pro)
Same Monitor (AOC Q27G4X)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | campgrounds |
| Favorite Gametype | Clan Arena |
| Favorite Weapon | Railgun |
Weapon Accuracy
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Team History
2024 The expendables
Data Source
Settings: Last updated 2025-01
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker
Race Data: From qlrace.com (2026-04-28)
Race (VQL Weapons)
Data via qlrace.com Records 1 records
Best Record Rank 27/243 on japanesecastles (top 11.1%)
Best Time 0:10.423
Top Speed 0 ups
Avg Rank % 11.1% (lower = better)
Top Maps
| Map | Rank | Time |
|---|---|---|
| japanesecastles | 27/243 | 0:10.423 |