funiva
Mouse Settings
| DPI | 1900 |
| In-game Sensitivity | 0.88 |
| eDPI | 1672 |
| cm/360 | 24.86 |
| Mouse Acceleration | Off |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 102 |
| Crosshair | 2 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Razer Viper Mini
| Brand | Razer |
| Weight | 61g |
| Shape | Ambidextrous |
| Sensor | PMW3359 |
| Connection | Wired |
Mousepad
Xtrfy GPZ1
| Surface | Cloth |
| Speed | Balanced |
| Dimensions | 460 x 400 x 4mm |
Keyboard
MageGee Sky81 Gasket
| Size | 75% |
| Switches | Mechanical |
| Connection | Wired |
Monitor
Samsung LC27RG50FQRXEN
| Size | 27" |
| Refresh Rate | 240Hz |
| Panel | VA |
| Resolution | 1920x1080 |
Headset
Sony MDR-7506
| Type | Closed-back |
| Driver Size | 40mm |
| Connection | Wired |
Setup Insights
Sensitivity Context
24.86 cm/360 Fast
Faster than 64% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Mouse Popularity
Razer Viper Mini
Used by 7 players — #3 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 24.86 cm/360 | Fast |
| FOV | 102 | Average range (top 39%) |
| Resolution | 1920x1080 | Most common |
| Refresh Rate | 240Hz | High |
| DPI | 1900 |
Key Bindings
Forwarde
Backd
Lefts
Rightf
JumpSpace
CrouchCtrl
AttackMouse1
ZoomMouse2
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 24.86)
Data Source
Settings: Last updated 2025-01