Known For
CTF Rocket Jockey ·Rail Sniper
TDM Multi-Frag Specialist ·Turret
All-Time Achievements
· 10 badges
#1
Map King
Courtyard
Courtyard
67.9% · #1/113
CTF
TOP 3%
Map Specialist
Purgatory
Purgatory
73.7% · #2/230
TDM
TOP 3% Damage / Game
9832 · #3/290
TDM
TOP 3% Excellents / Game
5.50 · #4/290
TDM
TOP 3%
Score / Game
53.5 · #5/290
TDM
TOP 3% Impressives / Game
10.1 · #5/290
TDM
TOP 10% Excellents / Game
6.30 · #10/250
CTF
TOP 10% Damage / Game
11091 · #12/250
CTF
TOP 10%
Map Specialist
Infinity
Infinity
60.6% · #16/183
CTF
TOP 10% K/D Ratio
1.30 · #20/290
TDM
Mouse Settings
| DPI | 1600 |
| In-game Sensitivity | 1 |
| eDPI | 1600 |
| cm/360 | 25.98 |
| Grip Style | Hybrid |
| Mouse Acceleration | Off |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 120 |
| Crosshair | 2 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
RAWM Leviathan V4
| Brand | RAWM |
| Weight | 55g |
| Shape | Ambidextrous |
| Sensor | PixArt PAW3950 |
| Connection | Wireless |
Mousepad
Artisan Zero (Mid, L)
| Surface | Polyester |
| Speed | Control |
| Base | Mid (3mm) |
| Size | L |
Keyboard
Razer Huntsman V3 Mini
| Size | 60% |
| Switches | Razer Optical v2 |
| Connection | Wired |
Monitor
AOC 24G15N
| Size | 24" |
| Refresh Rate | 180Hz |
| Panel | VA |
| Resolution | 1920x1080 |
Headset
Razer BlackShark V2
| Type | Closed-back |
| Driver Size | 50mm |
| Connection | Wired |
Setup Insights
Sensitivity Context
25.98 cm/360 Fast
Faster than 56% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Mouse Popularity
RAWM Leviathan V4
Used by 1 player — #27 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 25.98 cm/360 | Fast |
| FOV | 120 | Wide (top 3%) |
| Resolution | 1920x1080 | Most common |
| Refresh Rate | 180Hz | High |
| DPI | 1600 |
Key Bindings
Forwardw
Backs
Lefta
Rightd
JumpSpace
CrouchCtrl
AttackMouse1
ZoomMouse2
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 25.98)
Same Mousepad (Artisan Zero)
Same Monitor (AOC 24G15N)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Gametype | Weapon: Railgun |
| Favorite Weapon | Railgun |
Weapon Accuracy
CTF Season Stats (2026 S1)
Data via HoQ Season Tracker Games 133 Top 36% avg: 124
Win Rate 36.8% Top 73% avg: 40%
K/D 1.04 Top 33% avg: 1.01
Kills 6256 Top 34% avg: 5792
Deaths 6012 Top 61% avg: 5961
DPM 447 Top 26% avg: 388
Best Streak 20 Top 39% avg: 18
Weapon Accuracy
| 🎯 Railgun | 64.8% | 2267 kills |
| 🚀 Rocket | 52% | 1566 kills |
| ⚡ Lightning Gun | 40.2% | 1618 kills |
| 🔫 Shotgun | 32.3% | 1172 kills |
| ⚙ Machine Gun | 36.5% | 850 kills |
| 💚 Plasma | 15.1% | 333 kills |
| 💣 Grenade | 8.9% | 5 kills |
Flag Stats
Captures93Top 22%avg: 59
Returns1071Top 42%avg: 1224
Pickups890Top 19%avg: 561
Rivalries
Map Performance
| Map | Games | Win% | K/D | DPM |
|---|---|---|---|---|
| q3wcp9 | 33 | 33.3% | 1.10 | 458 |
| japanesecastles | 29 | 41.4% | 0.99 | 430 |
| ironworks | 24 | 25% | 1.00 | 460 |
| infinity | 20 | 55% | 1.04 | 379 |
| troubledwaters | 10 | 20% | 1.18 | 487 |
| shiningforces | 7 | 42.9% | 1.02 | 509 |
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Team History
Data Source
Settings: Last updated 2025-02
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker
Race Data: From qlrace.com (2026-04-28)
Race (VQL Weapons)
Data via qlrace.com Records 1 records
Best Record Rank 16/87 on df_lickmax (top 18.4%)
Best Time 0:06.388
Top Speed 0 ups
Avg Rank % 18.4% (lower = better)
Top Maps
| Map | Rank | Time |
|---|---|---|
| df_lickmax | 16/87 | 0:06.388 |