All-Time Achievements
· 1 badge
TOP 3%
Map Specialist
Troubledwaters
Troubledwaters
64.4% · #3/150
CTF
Mouse Settings
| DPI | 1600 |
| In-game Sensitivity | 1 |
| eDPI | 1600 |
| cm/360 | 25.98 |
| Grip Style | Claw |
| Mouse Acceleration | Off |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 103 |
| Crosshair | 1 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Lamzu Inca
| Brand | Lamzu |
| Weight | 47g |
| Shape | Symmetrical |
| Sensor | PAW3395 |
| Connection | Wireless |
Mousepad
Wlmouse MAOMAOSHE (Balanced)
| Surface | Cloth |
| Speed | Balanced |
| Dimensions | Unknown |
Keyboard
LAMZU Jet75 Magnetic
| Size | 75% |
| Switches | Magnetic Hall Effect |
| Connection | Wired |
Monitor
MSI Optix G274QPX
| Size | 27" |
| Refresh Rate | 240Hz |
| Panel | IPS |
| Resolution | 2560x1440 |
Headset
Yamaha HPH-MT8
| Type | Over-ear |
| Driver Size | Unknown |
| Connection | Wired |
Setup Insights
Sensitivity Context
25.98 cm/360 Fast
Faster than 56% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Mouse Popularity
Lamzu Inca
Used by 1 player — #40 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 25.98 cm/360 | Fast |
| FOV | 103 | Average range (top 37%) |
| Resolution | 2560x1440 | #2 most common |
| Refresh Rate | 240Hz | High |
| DPI | 1600 |
Key Bindings
Forwardw
Backs
Lefta
Rightd
Jumpspace
Crouchctrl
Attackmouse1
Zoommouse2
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 25.98)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | japanesecastles |
| Favorite Gametype | Capture the Flag |
| Favorite Weapon | Railgun |
Weapon Accuracy
CTF Season Stats (2026 S1)
Data via HoQ Season Tracker Games 138 Top 32% avg: 124
Win Rate 54.3% Top 7% avg: 40%
K/D 0.87 Top 60% avg: 1.01
Kills 6186 Top 35% avg: 5792
Deaths 7094 Top 68% avg: 5961
DPM 393 Top 55% avg: 388
Best Streak 19 Top 42% avg: 18
Weapon Accuracy
| 🎯 Railgun | 54.4% | 2262 kills |
| 🚀 Rocket | 28.4% | 1026 kills |
| ⚡ Lightning Gun | 33.9% | 889 kills |
| 🔫 Shotgun | 25.2% | 1216 kills |
| ⚙ Machine Gun | 25.6% | 483 kills |
| 💚 Plasma | 8.6% | 187 kills |
| 💣 Grenade | 7.4% | 107 kills |
Flag Stats
Captures34Top 45%avg: 59
Returns1565Top 30%avg: 1224
Pickups431Top 39%avg: 561
Rivalries
Nemesis z1kWin 1-6 (0.17 K/D) · 1 game
Favorite Victim le.klm 400-381 (1.05 K/D) · 37 games
Map Performance
| Map | Games | Win% | K/D | DPM |
|---|---|---|---|---|
| japanesecastles | 38 | 47.4% | 1.03 | 323 |
| q3wcp9 | 31 | 48.4% | 0.89 | 428 |
| ironworks | 25 | 72% | 0.85 | 414 |
| troubledwaters | 17 | 58.8% | 0.88 | 460 |
| infinity | 16 | 62.5% | 0.73 | 385 |
| courtyard | 5 | 60% | 0.84 | 423 |
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Data Source
Settings: Last updated 2026-02
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker
Race Data: From qlrace.com (2026-04-28)
Race (VQL Weapons)
Data via qlrace.com Records 24 records
Best Record Rank 9/37 on nood_charon (top 24.3%)
Best Time 0:31.840
Top Speed 0 ups
Avg Rank % 73.2% (lower = better)
Top Maps
| Map | Rank | Time |
|---|---|---|
| nood_charon | 9/37 | 0:31.840 |
| ameisen_comp2 | 22/50 | 1:03.307 |
| tatmt_s12 | 41/75 | 1:17.699 |
| df_dinirun3 | 18/32 | 2:50.650 |
| df_minions_run5 | 47/82 | 0:26.099 |
| qzpractice2 | 351/591 | 0:35.158 |
| vanilla_06 | 33/50 | 0:05.772 |
| mu_nood | 20/30 | 0:35.465 |
| st1 | 72/108 | 0:08.830 |
| actf38 | 32/47 | 0:12.396 |