Known For
TDM DPS Machine ·Multi-Frag Specialist
All-Time Achievements
· 2 badges
TOP 10%
Map Specialist
Ironworks
Ironworks
58.7% · #17/208
CTF
TOP 10% Damage / Game
8479 · #29/290
TDM
Mouse Settings
| DPI | 1600 |
| In-game Sensitivity | 1 |
| eDPI | 1600 |
| cm/360 | 25.98 |
| Mouse Acceleration | Off |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 103 |
| Crosshair | 2 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Razer DeathAdder V2 Mini
| Brand | Razer |
| Weight | 62g |
| Shape | Ergonomic |
| Sensor | PMW3359 |
| Connection | Wired |
Mousepad
Skypad 3.0
| Surface | Glass |
| Speed | Speed |
| Dimensions | 400 x 500 x 3.7mm |
Keyboard
Corsair K95 RGB Platinum
| Size | Full-size |
| Switches | Cherry MX Speed/Brown |
| Connection | Wired |
Monitor
BenQ ZOWIE XL2546
| Size | 24.5" |
| Refresh Rate | 240Hz |
| Panel | TN |
| Resolution | 1920x1080 |
Headset
HyperX Cloud Alpha
| Type | Closed-back |
| Driver Size | 50mm |
| Connection | Wired |
Setup Insights
Sensitivity Context
25.98 cm/360 Fast
Faster than 56% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Mouse Popularity
Razer DeathAdder V2 Mini
Used by 1 player — #44 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 25.98 cm/360 | Fast |
| FOV | 103 | Average range (top 37%) |
| Resolution | 1920x1080 | Most common |
| Refresh Rate | 240Hz | High |
| DPI | 1600 |
Key Bindings
Forwardw
Backs
Lefta
Rightd
JumpMouse2
CrouchCtrl
AttackMouse1
ZoomMouse2
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 25.98)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | japanesecastles |
| Favorite Gametype | Capture the Flag |
| Favorite Weapon | Railgun |
Weapon Accuracy
CTF Season Stats (2026 S1)
Data via HoQ Season Tracker Games 73 Top 52% avg: 124
Win Rate 42.5% Top 56% avg: 40%
K/D 0.98 Top 44% avg: 1.01
Kills 3910 Top 50% avg: 5792
Deaths 4006 Top 47% avg: 5961
DPM 487 Top 12% avg: 388
Best Streak 22 Top 31% avg: 18
Weapon Accuracy
| 🎯 Railgun | 50.9% | 1133 kills |
| 🚀 Rocket | 34.7% | 779 kills |
| ⚡ Lightning Gun | 37.7% | 684 kills |
| 🔫 Shotgun | 32.7% | 728 kills |
| ⚙ Machine Gun | 31.4% | 374 kills |
| 💚 Plasma | 12.9% | 165 kills |
| 💣 Grenade | 9.6% | 30 kills |
Flag Stats
Captures38Top 40%avg: 59
Returns510Top 60%avg: 1224
Pickups363Top 46%avg: 561
Rivalries
Favorite Victim le.klm 334-302 (1.11 K/D) · 31 games
Map Performance
| Map | Games | Win% | K/D | DPM |
|---|---|---|---|---|
| japanesecastles | 18 | 33.3% | 0.90 | 503 |
| infinity | 15 | 26.7% | 0.86 | 463 |
| q3wcp9 | 14 | 35.7% | 0.98 | 521 |
| troubledwaters | 11 | 63.6% | 0.90 | 477 |
| ironworks | 10 | 70% | 1.69 | 476 |
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Data Source
Settings: Last updated 2025-01
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker