ne_raketa
Known For
TDM Shafter
Mouse Settings
| DPI | 400 |
| In-game Sensitivity | 2.7 |
| eDPI | 1080 |
| cm/360 | 38.48 |
| Mouse Acceleration | On |
| Raw Value | 0.053 |
| Real Accel ? | 0.03 |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 98 |
| Crosshair | 2 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Attack Shark R6
| Brand | Attack Shark |
| Weight | 49g |
| Shape | Ergonomic |
| Sensor | PAW3395 |
| Connection | Wireless |
Mousepad
Pulsar ParaControl V2
| Surface | Cloth |
| Speed | Control |
| Dimensions | 490 x 420 x 4mm |
Keyboard
Dark Project KD87A
| Size | TKL |
| Switches | Gateron |
| Connection | Wired |
Monitor
BenQ ZOWIE XL2546
| Size | 24.5" |
| Refresh Rate | 240Hz |
| Panel | TN |
| Resolution | 1920x1080 |
Headset
HyperX Cloud Alpha S
| Type | Closed-back |
| Driver Size | 50mm |
| Connection | Wired |
Setup Insights
Sensitivity Context
38.48 cm/360 Medium
Faster than 20% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Mouse Popularity
Attack Shark R6
Used by 1 player — #43 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 38.48 cm/360 | Medium |
| FOV | 98 | Narrow (top 72%) |
| Resolution | 1920x1080 | Most common |
| Refresh Rate | 240Hz | High |
| DPI | 400 |
Key Bindings
Forwarde
Backd
Lefts
Rightf
JumpMouse2
CrouchCtrl
AttackMouse1
ZoomMouse2
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 38.48)
Same Mousepad (Pulsar ParaControl V2)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | purgatory |
| Favorite Gametype | Team Deathmatch |
| Favorite Weapon | Shotgun |
Weapon Accuracy
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Data Source
Settings: Last updated 2025-01
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker