spooky
Known For
TDM Shafter ·DPS Machine
All-Time Achievements
· 1 badge
TOP 10% Damage / Game
8591 · #22/290
TDM
Mouse Settings
| DPI | 400 |
| In-game Sensitivity | 0.8 |
| eDPI | 320 |
| cm/360 | 129.89 |
| Mouse Acceleration | Off |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 90 |
| Crosshair | 2 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Logitech G Pro Wireless
| Brand | Logitech |
| Weight | 80g |
| Shape | Ambidextrous |
| Sensor | HERO 25K |
| Connection | Wireless |
Mousepad
Razer Atlas
| Surface | Glass |
| Speed | Extremely fast |
| Dimensions | 400 x 450 x 5mm |
Keyboard
Razer Huntsman V3 Pro
| Size | Full-size |
| Switches | Razer Optical Gen-3 |
| Connection | Wired |
Monitor
BenQ ZOWIE XL2546
| Size | 24.5" |
| Refresh Rate | 240Hz |
| Panel | TN |
| Resolution | 1920x1080 |
Headset
SteelSeries Arctis Pro Wireless
| Type | Closed-back |
| Driver Size | 40mm |
| Connection | Wireless |
Setup Insights
Sensitivity Context
129.89 cm/360 Very slow
Faster than 1% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Mouse Popularity
Logitech G Pro Wireless
Used by 5 players — #4 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 129.89 cm/360 | Very slow |
| FOV | 90 | Narrow (top 99%) |
| Resolution | 1920x1080 | Most common |
| Refresh Rate | 240Hz | High |
| DPI | 400 |
Key Bindings
Forwarduparrow
Backleftarrow
Leftdownarrow
Rightrightarrow
Jump1
CrouchCtrl
Attackmouse
ZoomMouse2
Similar Players
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | campgrounds |
| Favorite Gametype | Team Deathmatch (2v2) |
| Favorite Weapon | Railgun |
Weapon Accuracy
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Data Source
Settings: Last updated 2025-01
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker
Race Data: From qlrace.com (2026-04-28)
Race (VQL Weapons)
Data via qlrace.com Records 5 records
Medals 1
Best Record Rank 14/57 on duotest (top 24.6%)
Best Time 0:06.621
Top Speed 0 ups
Avg Rank % 33.6% (lower = better)
Top Maps
| Map | Rank | Time |
|---|---|---|
| duotest | 14/57 | 0:06.621 |
| spacectf | 84/284 | 0:05.024 |
| r7_cpmhome1 | 3/10 | 0:01.648 |
| chile9 | 43/143 | 0:09.888 |
| inder_failrun4 | 36/67 | 0:33.327 |