St3f4N
All-Time Achievements
· 1 badge
TOP 10%
Map Specialist
Terminatria
Terminatria
61.9% · #2/6
TDM
Mouse Settings
| DPI | 1600 |
| In-game Sensitivity | 0.7 |
| eDPI | 1120 |
| cm/360 | 37.11 |
| Mouse Acceleration | On |
| Raw Value | 0.011 |
| Real Accel ? | 0.10 |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 100 |
| Crosshair | 2, 7, 9 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Finalmouse UltralightX Lion M
| Brand | Finalmouse |
| Weight | 40g |
| Shape | Ambidextrous |
| Sensor | Finalsensor |
| Connection | Wireless |
Mousepad
X-raypad Aqua Control Pro
| Surface | Cloth |
| Speed | Control |
| Dimensions | 500 x 500 x 4mm |
Keyboard
NuPhy Field75 HE
| Size | 75% |
| Switches | Magnetic (Hall Effect) |
| Connection | Wired |
Monitor
ASUS TUF Gaming VG279QM
| Size | 27" |
| Refresh Rate | 280Hz |
| Panel | Fast IPS |
| Resolution | 1920x1080 |
Headset
Drop + Sennheiser PC37X
| Type | Open-back |
| Driver Size | 40mm |
| Connection | Wired |
Setup Insights
Sensitivity Context
37.11 cm/360 Medium
Faster than 22% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Similar sensitivity: p5ych0 (37.11) · mult (35.97) · ne_raketa (38.48) · Rapha (38.48) · ani (34.64)
Mouse Popularity
Finalmouse UltralightX Lion M
Used by 1 player — #55 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 37.11 cm/360 | Medium |
| FOV | 100 | Average range (top 68%) |
| Resolution | 1920x1080 | Most common |
| Refresh Rate | 280Hz | Elite |
| DPI | 1600 |
Key Bindings
ForwardKP_5
BackKP_DOWNARROW
LeftKP_END
RightKP_PGDN
JumpMouse2
CrouchCtrl
AttackMouse1
ZoomMouse2
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 37.11)
Same Monitor (ASUS TUF Gaming VG279QM)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | purgatory |
| Favorite Gametype | Team Deathmatch |
| Favorite Weapon | Shotgun |
Weapon Accuracy
TDM Season Stats (2026 S1)
Data via HoQ Season Tracker Games 1 Top 65% avg: 2
Win Rate 0% Top 65% avg: 41%
K/D 1.29 Top 6% avg: 0.99
Kills 62 Top 65% avg: 98
Deaths 48 Top 18% avg: 103
DPM 472 Top 0% avg: 381
Best Streak 7 Top 53% avg: 8
Weapon Accuracy
| ⚡ Lightning Gun | 33.2% | 18 kills |
| 🔫 Shotgun | 28.9% | 11 kills |
| ⚙ Machine Gun | 32.5% | 14 kills |
Rivalries
Nemesis PETERROR 13-13 (1.00 K/D) · 1 game
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Data Source
Settings: Last updated 2025-01
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker