Osnart
Known For
CTF Flag Runner
All-Time Achievements
· 1 badge
TOP 3% Hangtime
hangtime-df (Strafe)
hangtime-df (Strafe)
35.0 · #35/69
RACE
Mouse Settings
| DPI | 1600 |
| In-game Sensitivity | 1 |
| eDPI | 1600 |
| cm/360 | 25.98 |
| Grip Style | Fingertip |
| Mouse Acceleration | Off |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 105 |
| Crosshair | 2, 13 |
| Crosshair Size | 15 |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Logitech G Pro X Superlight 2
| Brand | Logitech |
| Weight | 60g |
| Shape | Ambidextrous |
| Sensor | HERO 2 |
| Connection | Wireless |
Mousepad
Artisan Raiden (Mid, XXL)
| Surface | Polyester |
| Speed | Fast |
| Base | Mid (3mm) |
| Size | XXL |
Keyboard
Logitech G513
| Size | Full-size |
| Switches | Romer-G Tactile |
| Connection | Wired |
Monitor
ASUS TUF Gaming VG279QM
| Size | 27" |
| Refresh Rate | 280Hz |
| Panel | Fast IPS |
| Resolution | 1920x1080 |
Headset
HyperX Cloud Alpha S
| Type | Closed-back |
| Driver Size | 50mm |
| Connection | Wired |
Setup Insights
Sensitivity Context
25.98 cm/360 Fast
Faster than 56% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Mouse Popularity
Logitech G Pro X Superlight 2
Used by 8 players — #2 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 25.98 cm/360 | Fast |
| FOV | 105 | Average range (top 27%) |
| Resolution | 1920x1080 | Most common |
| Refresh Rate | 280Hz | Elite |
| DPI | 1600 |
Key Bindings
Forwardw
Backs
Lefta
Rightd
Jumpspace
Crouchc
Attackmouse1
Zoommouse2
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 25.98)
Same Monitor (ASUS TUF Gaming VG279QM)
CTF Season Stats (2026 S1)
Data via HoQ Season Tracker Games 5 Top 78% avg: 124
Win Rate 40% Top 62% avg: 40%
K/D 0.74 Top 80% avg: 1.01
Kills 206 Top 77% avg: 5792
Deaths 278 Top 24% avg: 5961
DPM 407 Top 47% avg: 388
Best Streak 7 Top 78% avg: 18
Weapon Accuracy
| 🎯 Railgun | 48.4% | 44 kills |
| 🚀 Rocket | 34.9% | 29 kills |
| ⚡ Lightning Gun | 35.7% | 60 kills |
| 🔫 Shotgun | 30.3% | 41 kills |
| ⚙ Machine Gun | 28.7% | 26 kills |
| 💚 Plasma | 13.6% | 1 kills |
Flag Stats
Captures6Top 69%avg: 59
Returns25Top 86%avg: 1224
Pickups24Top 77%avg: 561
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Data Source
Settings: Last updated 2026-04
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker
Race Data: From qlrace.com (2026-04-28)
Race (VQL Weapons)
Data via qlrace.com Records 16 records
Medals 1
Best Record Rank 48/243 on japanesecastles (top 19.8%)
Best Time 0:11.432
Top Speed 1099 ups
Avg Rank % 43.1% (lower = better)
Top Maps
| Map | Rank | Time |
|---|---|---|
| japanesecastles | 48/243 | 0:11.432 |
| kaine | 18/91 | 0:21.304 |
| lick_again | 7/32 | 0:02.584 |
| marci4 | 5/21 | 0:11.000 |
| lick_dead | 2/8 | 0:37.488 |
| q3shw25 | 10/29 | 0:31.009 |
| dfwc2017_6 | 32/78 | 2:29.224 |
| 13plant | 20/48 | 0:08.086 |
| greendick | 11/26 | 0:15.256 |
| p3nt4_ralco | 33/68 | 0:52.448 |