All-Time Achievements
· 1 badge
TOP 3%
Map Specialist
Ragnarok
Ragnarok
68.1% · #4/156
TDM
Mouse Settings
| DPI | 3200 |
| In-game Sensitivity | 0.5 |
| eDPI | 1600 |
| cm/360 | 25.98 |
| Mouse Acceleration | Off |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 100 |
| Crosshair | 3 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
VXE R1 Pro
| Brand | VXE |
| Weight | 48g |
| Shape | Ergonomic |
| Sensor | PAW3395 |
| Connection | Wireless |
Mousepad
La Onda Blitz
| Surface | Cloth |
| Speed | Speed |
| Dimensions | 500 x 500 x 3mm |
Keyboard
Logitech G413
| Size | Full-size |
| Switches | Romer-G Tactile |
| Connection | Wired |
Monitor
Samsung CRG5
| Size | 24" |
| Refresh Rate | 144Hz |
| Panel | VA |
| Resolution | 1920x1080 |
Headset
Audio-Technica ATH-M50x
| Type | Closed-back |
| Driver Size | 45mm |
| Connection | Wired |
Setup Insights
Sensitivity Context
25.98 cm/360 Fast
Faster than 56% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Mouse Popularity
VXE R1 Pro
Used by 1 player — #32 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 25.98 cm/360 | Fast |
| FOV | 100 | Average range (top 68%) |
| Resolution | 1920x1080 | Most common |
| Refresh Rate | 144Hz | Standard |
| DPI | 3200 |
Key Bindings
Forwardw
Backs
Lefta
Rightd
JumpSpace
CrouchCtrl
AttackMouse1
ZoomMouse2
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 25.98)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | japanesecastles |
| Favorite Gametype | Capture the Flag |
| Favorite Weapon | Railgun |
Weapon Accuracy
CTF Season Stats (2026 S1)
Data via HoQ Season Tracker Games 83 Top 50% avg: 124
Win Rate 32.5% Top 80% avg: 40%
K/D 0.80 Top 74% avg: 1.01
Kills 3416 Top 54% avg: 5792
Deaths 4288 Top 49% avg: 5961
DPM 385 Top 58% avg: 388
Best Streak 17 Top 49% avg: 18
Weapon Accuracy
| 🎯 Railgun | 47.9% | 1429 kills |
| 🚀 Rocket | 42.6% | 682 kills |
| ⚡ Lightning Gun | 36.9% | 334 kills |
| 🔫 Shotgun | 28.8% | 594 kills |
| ⚙ Machine Gun | 33% | 429 kills |
| 💚 Plasma | 12.3% | 142 kills |
| 💣 Grenade | 7.5% | 21 kills |
Flag Stats
Captures4Top 72%avg: 59
Returns693Top 54%avg: 1224
Pickups56Top 70%avg: 561
Rivalries
Favorite Victim ziper 309-288 (1.07 K/D) · 25 games
Map Performance
| Map | Games | Win% | K/D | DPM |
|---|---|---|---|---|
| q3wcp9 | 27 | 25.9% | 0.87 | 449 |
| japanesecastles | 26 | 34.6% | 0.99 | 338 |
| ironworks | 12 | 41.7% | 0.64 | 370 |
| troubledwaters | 9 | 22.2% | 0.62 | 414 |
| infinity | 6 | 50% | 0.64 | 360 |
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Data Source
Settings: Last updated 2025-01
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker