proZaC
Known For
TDM Turret ·Fragger
All-Time Achievements
· 4 badges
TOP 10%
Map Specialist
Limbus
Limbus
63.3% · #9/180
TDM
TOP 10%
Map Specialist
Ragnarok
Ragnarok
62.5% · #10/156
TDM
TOP 10% K/D Ratio
1.30 · #22/290
TDM
TOP 10% Impressives / Game
8.00 · #22/290
TDM
Mouse Settings
| DPI | 800 |
| In-game Sensitivity | 28 |
| eDPI | 22400 |
| cm/360 | 12.86 |
| Mouse Acceleration | Off |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 100 |
| Crosshair | 7, 2 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | Yes |
Hardware
Mouse
Home of Victory Mouse2
| Brand | Home of Victory |
| Weight | 55g |
| Shape | Ergonomic |
| Sensor | PAW3395 |
| Connection | Wireless |
Mousepad
SteelSeries QcK
| Surface | Cloth |
| Speed | Control |
| Dimensions | Unknown |
Keyboard
Logitech G413
| Size | Full-size |
| Switches | Romer-G Tactile |
| Connection | Wired |
Monitor
ASUS ROG STRIX XG248Q
| Size | 24" |
| Refresh Rate | 240Hz |
| Panel | TN |
| Resolution | 1920x1080 |
Headset
Zon Home of Victory Headset
| Type | Closed-back |
| Driver Size | 50mm |
| Connection | Wired |
Setup Insights
Sensitivity Context
12.86 cm/360 Very fast
Faster than 92% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Similar sensitivity: dimon (12.99) · b1ohazzard (12.60) · Needy (12.60) · Eteto (13.19) · artemis4 (12.04)
Mouse Popularity
Home of Victory Mouse2
Used by 1 player — #48 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 12.86 cm/360 | Very fast |
| FOV | 100 | Average range (top 68%) |
| Resolution | 1920x1080 | Most common |
| Refresh Rate | 240Hz | High |
| DPI | 800 |
Key Bindings
Forwardw
Backs
Lefta
Rightd
JumpMouse2
CrouchCtrl
AttackMouse1
ZoomMouse2
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 12.86)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | deepinside |
| Favorite Gametype | Team Deathmatch |
| Favorite Weapon | Shotgun |
Weapon Accuracy
TDM Season Stats (2026 S1)
Data via HoQ Season Tracker Games 3 Top 18% avg: 2
Win Rate 33.3% Top 53% avg: 41%
K/D 1.56 Top 0% avg: 0.99
Kills 147 Top 12% avg: 98
Deaths 94 Top 47% avg: 103
DPM 413 Top 18% avg: 381
Best Streak 12 Top 6% avg: 8
Weapon Accuracy
| 🎯 Railgun | 56.3% | 19 kills |
| 🚀 Rocket | 36.5% | 18 kills |
| ⚡ Lightning Gun | 33.1% | 32 kills |
| 🔫 Shotgun | 29.3% | 44 kills |
| ⚙ Machine Gun | 33% | 20 kills |
| 💚 Plasma | 17.4% | 7 kills |
Rivalries
Favorite Victim PETERROR 34-18 (1.89 K/D) · 2 games
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Data Source
Settings: Last updated 2025-01
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker