Known For
TDM Rail Sniper ·Shafter
All-Time Achievements
· 1 badge
TOP 10%
Map Specialist
Ragnarok
Ragnarok
65.4% · #6/156
TDM
Mouse Settings
| DPI | 800 |
| In-game Sensitivity | 1.8 |
| eDPI | 1440 |
| cm/360 | 28.86 |
| Grip Style | Claw |
| Mouse Acceleration | Off |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 111 |
| Crosshair | 2 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Zaopin Z11 Pro
| Brand | Zaopin |
| Weight | 55g |
| Shape | Ambidextrous |
| Sensor | PixArt PAW3395 |
| Connection | Wireless |
Mousepad
Endgame Gear MPC 450
| Surface | Cordura |
| Speed | Speed |
| Dimensions | 450 x 400 x 3mm |
Keyboard
SteelSeries Apex 3 TKL
| Size | TKL |
| Switches | Mechanical |
| Connection | Wired |
Monitor
GIGABYTE G27QC
| Size | 27" |
| Refresh Rate | 165Hz |
| Panel | VA |
| Resolution | 2560x1440 |
Headset
HyperX Cloud II
| Type | Closed-back |
| Driver Size | 53mm |
| Connection | Wired |
Setup Insights
Sensitivity Context
28.86 cm/360 Fast
Faster than 49% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Mouse Popularity
Zaopin Z11 Pro
Used by 1 player — #46 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 28.86 cm/360 | Fast |
| FOV | 111 | Wide (top 8%) |
| Resolution | 2560x1440 | #2 most common |
| Refresh Rate | 165Hz | High |
| DPI | 800 |
Key Bindings
Forwardw
Backs
Lefta
Rightd
JumpMOUSE2
Crouchctrl
AttackMOUSE1
Zoomspace
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 28.86)
Same Mousepad (Endgame Gear MPC 450)
Same Keyboard (SteelSeries Apex 3 TKL)
Same Monitor (GIGABYTE G27QC)
CTF Season Stats (2026 S1)
Data via HoQ Season Tracker Games 1 Top 91% avg: 124
Win Rate 0% Top 87% avg: 40%
K/D 1.09 Top 27% avg: 1.01
Kills 12 Top 92% avg: 5792
Deaths 11 Top 7% avg: 5961
Best Streak 3 Top 91% avg: 18
Weapon Accuracy
| ⚡ Lightning Gun | 44.1% | 3 kills |
TDM Season Stats (2026 S1)
Data via HoQ Season Tracker Games 4 Top 6% avg: 2
Win Rate 100% Top 0% avg: 41%
K/D 1.06 Top 41% avg: 0.99
Kills 201 Top 6% avg: 98
Deaths 190 Top 88% avg: 103
DPM 455 Top 6% avg: 381
Best Streak 15 Top 0% avg: 8
Weapon Accuracy
| 🚀 Rocket | 54.3% | 32 kills |
| ⚡ Lightning Gun | 39.3% | 47 kills |
| 🔫 Shotgun | 35.1% | 36 kills |
| ⚙ Machine Gun | 40.2% | 43 kills |
| 💚 Plasma | 18% | 14 kills |
Rivalries
Nemesis Shinobbi 8-14 (0.57 K/D) · 1 game
Favorite Victim ay 36-25 (1.44 K/D) · 2 games
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Data Source
Settings: Last updated 2026-02
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker
Race Data: From qlrace.com (2026-04-28)
Race (VQL Weapons)
Data via qlrace.com Records 2 records
Best Record Rank 171/284 on spacectf (top 60.2%)
Best Time 0:07.258
Top Speed 0 ups
Avg Rank % 64.5% (lower = better)
Top Maps
| Map | Rank | Time |
|---|---|---|
| spacectf | 171/284 | 0:07.258 |
| df_dinirun3 | 22/32 | 3:14.944 |