Known For
CTF Rail Sniper ·Defensive Anchor
All-Time Achievements
· 6 badges
#1
Map King
Spider Crossings
Spider Crossings
64.3% · #1/224
CTF
TOP 10%
Map Specialist
Ironworks
Ironworks
61.3% · #8/208
CTF
TOP 10%
Map Specialist
Infinity
Infinity
65.0% · #8/183
CTF
TOP 10% Defends / Game
13.2 · #21/250
CTF
TOP 10% Excellents / Game
5.80 · #21/250
CTF
TOP 10% Impressives / Game
16.8 · #24/250
CTF
Mouse Settings
| DPI | 4800 |
| In-game Sensitivity | 0.29 |
| eDPI | 1392 |
| cm/360 | 29.86 |
| Grip Style | Hybrid |
| Mouse Acceleration | Off |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 105 |
| Crosshair | 2 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Logitech G Pro X Superlight
| Brand | Logitech |
| Weight | 63g |
| Shape | Ambidextrous |
| Sensor | HERO 25K |
| Connection | Wireless |
Mousepad
Artisan Hayate Otsu (Mid, XL)
| Surface | Polyester |
| Speed | Fast |
| Base | Mid (3mm) |
| Size | XL |
Keyboard
Cherry Keyboard
| Size | TKL |
| Switches | Mechanical |
| Connection | Wired |
Monitor
Acer Predator XB273UGX
| Size | 27" |
| Refresh Rate | 240Hz |
| Panel | IPS |
| Resolution | 2560x1440 |
Headset
Beyerdynamic MMX 300
| Type | Closed-back |
| Driver Size | 45mm |
| Connection | Wired |
Setup Insights
Sensitivity Context
29.86 cm/360 Fast
Faster than 46% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Similar sensitivity: ash (29.69) · Grandbolus (29.69) · L1NKIN (30.08) · Baldur (30.56) · vendigo (30.56)
Mouse Popularity
Logitech G Pro X Superlight
Used by 13 players — #1 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 29.86 cm/360 | Fast |
| FOV | 105 | Average range (top 27%) |
| Resolution | 2560x1440 | #2 most common |
| Refresh Rate | 240Hz | High |
| DPI | 4800 |
Key Bindings
Forwardw
Backs
Lefta
Rightd
Jumpspace
Crouchctrl
Attackmouse1
Zoommouse2
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 29.86)
Same Mouse (Logitech G Pro X Superlight)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | asylum |
| Favorite Gametype | Clan Arena |
| Favorite Weapon | Railgun |
Weapon Accuracy
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Data Source
Settings: Last updated 2025-02
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker
Race Data: From qlrace.com (2026-04-28)
Race (VQL Weapons)
Data via qlrace.com Records 4 records
Best Record Rank 28/172 on df_coldrun (top 16.3%)
Best Time 0:16.835
Top Speed 0 ups
Avg Rank % 49.5% (lower = better)
Top Maps
| Map | Rank | Time |
|---|---|---|
| df_coldrun | 28/172 | 0:16.835 |
| voltex | 15/28 | 1:14.027 |
| trinity | 60/103 | 0:28.781 |
| dinirun2 | 7/10 | 1:01.392 |