vendigo
All-Time Achievements
· 1 badge
TOP 3%
Map Specialist
Grimdungeons
Grimdungeons
70.0% · #2/68
TDM
Mouse Settings
| DPI | 400 |
| In-game Sensitivity | 3.4 |
| eDPI | 1360 |
| cm/360 | 30.56 |
| Mouse Acceleration | Off |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 115 |
| Crosshair | 2 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Logitech G102 Lightsync
| Brand | Logitech |
| Weight | 85g |
| Shape | Ambidextrous |
| Sensor | Mercury |
| Connection | Wired |
Keyboard
Logitech K120
| Size | Full-size |
| Switches | Membrane |
| Connection | Wired |
Monitor
AOC 24G2W1G4
| Size | 23.8" |
| Refresh Rate | 144Hz |
| Panel | IPS |
| Resolution | 1920x1080 |
Headset
Sennheiser HD 280 Pro
| Type | Closed-back |
| Driver Size | 40mm |
| Connection | Wired |
Setup Insights
Sensitivity Context
30.56 cm/360 Medium
Faster than 43% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Setup Profile
| Sensitivity | 30.56 cm/360 | Medium |
| FOV | 115 | Wide (top 6%) |
| Resolution | 1920x1080 | Most common |
| Refresh Rate | 144Hz | Standard |
| DPI | 400 |
Key Bindings
Forwardw
Backs
Lefta
Rightd
JumpMouse2
CrouchCtrl
AttackMouse1
ZoomMouse2
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 30.56)
Same Mouse (Logitech G102 Lightsync)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | hiddenfortress |
| Favorite Gametype | Team Deathmatch |
| Favorite Weapon | Shotgun |
Weapon Accuracy
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Data Source
Settings: Last updated 2025-01
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker