All-Time Achievements
· 2 badges
TOP 10%
Map Specialist
Tornado
Tornado
73.8% · #2/25
TDM
TOP 10%
Map Specialist
Infinity
Infinity
62.9% · #11/183
CTF
Mouse Settings
| DPI | 1800 |
| In-game Sensitivity | 1.75 |
| eDPI | 3150 |
| cm/360 | 13.19 |
| Grip Style | Palm |
| Mouse Acceleration | Off |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 105 |
| Crosshair | 6 |
| Crosshair Size | 35 |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Razer DeathAdder Essential
| Brand | Razer |
| Weight | 96g |
| Shape | Ergonomic |
| Sensor | PixArt PAW3328 |
| Connection | Wired |
Mousepad
SteelSeries QcK (Heavy, Standard)
| Surface | Cloth |
| Speed | Control |
| Base | Heavy (6mm) |
| Size | Standard |
Keyboard
Logitech K120
| Size | Full-size |
| Switches | Membrane |
| Connection | Wired |
Monitor
ASUS VG248QE
| Size | 24" |
| Refresh Rate | 144Hz |
| Panel | TN |
| Resolution | 1920x1080 |
Setup Insights
Sensitivity Context
13.19 cm/360 Very fast
Faster than 90% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Similar sensitivity: dimon (12.99) · proZaC (12.86) · b1ohazzard (12.60) · Needy (12.60) · Latrommi (14.29)
Mouse Popularity
Razer DeathAdder Essential
Used by 3 players — #7 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 13.19 cm/360 | Very fast |
| FOV | 105 | Average range (top 27%) |
| Resolution | 1920x1080 | Most common |
| Refresh Rate | 144Hz | Standard |
| DPI | 1800 |
Key Bindings
Forwarduparrow
Backdownarrow
Leftleftarrow
Rightrightarrow
Jumpmouse2
Crouchnum0
Attackmouse1
Zoompageup
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 13.19)
Same Mouse (Razer DeathAdder Essential)
Same Monitor (ASUS VG248QE)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | purgatory |
| Favorite Gametype | Team Deathmatch |
| Favorite Weapon | Rocket Launcher |
Weapon Accuracy
CTF Season Stats (2026 S1)
Data via HoQ Season Tracker Games 40 Top 62% avg: 124
Win Rate 27.5% Top 82% avg: 40%
K/D 0.73 Top 83% avg: 1.01
Kills 1483 Top 66% avg: 5792
Deaths 2019 Top 38% avg: 5961
DPM 336 Top 83% avg: 388
Best Streak 8 Top 77% avg: 18
Weapon Accuracy
| 🎯 Railgun | 39% | 368 kills |
| 🚀 Rocket | 31.5% | 532 kills |
| ⚡ Lightning Gun | 28.3% | 238 kills |
| 🔫 Shotgun | 22.4% | 344 kills |
| ⚙ Machine Gun | 26.8% | 120 kills |
| 💚 Plasma | 11.6% | 40 kills |
| 💣 Grenade | 11.1% | 45 kills |
Flag Stats
Captures7Top 68%avg: 59
Returns278Top 66%avg: 1224
Pickups250Top 53%avg: 561
Rivalries
Favorite Victim ziper 151-180 (0.84 K/D) · 16 games
Map Performance
| Map | Games | Win% | K/D | DPM |
|---|---|---|---|---|
| q3wcp9 | 12 | 33.3% | 0.83 | 362 |
| japanesecastles | 12 | 33.3% | 0.78 | 346 |
| infinity | 7 | 42.9% | 0.68 | 321 |
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Data Source
Settings: Last updated 2026-02
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker
Race Data: From qlrace.com (2026-04-28)
Race (VQL Weapons)
Data via qlrace.com Records 3 records
Best Record Rank 6/132 on cruton2 (top 4.5%)
Best Time 0:41.319
Top Speed 3451 ups
Avg Rank % 10.2% (lower = better)
Top Maps
| Map | Rank | Time |
|---|---|---|
| cruton2 | 6/132 | 0:41.319 |
| qlwc21_round4 | 4/37 | 0:25.096 |
| qlwc21_round3 | 4/26 | 0:21.864 |