Latrommi
Known For
TDM Multi-Frag Specialist ·DPS Machine
All-Time Achievements
· 10 badges
#1
Map King
Limbus
Limbus
76.0% · #1/180
TDM
TOP 3% Damage / Game
10156 · #1/290
TDM
TOP 3%
Score / Game
58.5 · #1/290
TDM
TOP 3% Excellents / Game
6.30 · #1/290
TDM
TOP 3% K/D Ratio
1.50 · #3/290
TDM
TOP 3%
Map Specialist
Hiddenfortress
Hiddenfortress
70.6% · #4/224
TDM
TOP 3%
Map Specialist
Purgatory
Purgatory
69.1% · #4/230
TDM
TOP 10%
Map Specialist
Dreadfulplace
Dreadfulplace
64.6% · #8/205
TDM
TOP 10% Impressives / Game
9.30 · #11/290
TDM
TOP 10%
Map Specialist
Ragnarok
Ragnarok
59.3% · #15/156
TDM
Mouse Settings
| DPI | 800 |
| In-game Sensitivity | 4 |
| eDPI | 3200 |
| cm/360 | 14.29 |
| Grip Style | Palm |
| Mouse Acceleration | Off |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 97 |
| Crosshair | 21 |
| Crosshair Size | 15 |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Lozer G Pro X Superlight 2
| Brand | Logitech |
| Weight | 60g |
| Shape | Ambidextrous |
| Sensor | HERO 2 |
| Connection | Wireless |
Mousepad
BenQ ZOWIE H-SR-SE Blue II XL
| Surface | Cloth |
| Speed | Control |
| Dimensions | Unknown |
Keyboard
Logitech G915 TKL
| Size | TKL |
| Switches | GL Tactile/Linear/Clicky |
| Connection | Wireless |
Monitor
LG 32GS95UE-B
| Size | 32" |
| Refresh Rate | 240Hz (480Hz @ 1080p) |
| Panel | OLED |
| Resolution | 3840x2160 |
Headset
Logitech G Pro X Wireless
| Type | Closed-back |
| Driver Size | 50mm |
| Connection | Wireless |
Setup Insights
Sensitivity Context
14.29 cm/360 Very fast
Faster than 89% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Similar sensitivity: ph0en|X (14.84) · Steve Jobs (14.84) · pecka (15.28) · Eteto (13.19) · Lumi (15.46)
Mouse Popularity
Lozer G Pro X Superlight 2
Used by 1 player — #36 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 14.29 cm/360 | Very fast |
| FOV | 97 | Narrow (top 77%) |
| Resolution | 3840x2160 | #3 most common |
| Refresh Rate | 240Hz (480Hz @ 1080p) | High |
| DPI | 800 |
Key Bindings
Forwarde
Backd
Lefts
Rightf
Jumpmouse2
Crouchc
Attackmouse1
Zooma
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 14.29)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | purgatory |
| Favorite Gametype | Team Deathmatch |
| Favorite Weapon | Shotgun |
Weapon Accuracy
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Team History
2026 GdeFlag?
Teammates: cherrypoff · d1z · ion · pecka
Data Source
Settings: Last updated 2026-04
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker