Known For
CTF Multi-Frag Specialist ·DPS Machine
All-Time Achievements
· 5 badges
TOP 10% Damage / Game
11420 · #8/250
CTF
TOP 10% Excellents / Game
6.30 · #8/250
CTF
TOP 10%
Map Specialist
Ironworks
Ironworks
60.8% · #11/208
CTF
TOP 10%
Map Specialist
Courtyard
Courtyard
60.5% · #11/113
CTF
TOP 10%
Map Specialist
Troubledwaters
Troubledwaters
59.0% · #13/150
CTF
Mouse Settings
| DPI | 3200 |
| In-game Sensitivity | 0.4 |
| eDPI | 1280 |
| cm/360 | 32.47 |
| Mouse Acceleration | Off |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 100 |
| Crosshair | 2, 7, 3, 1, 9, 13 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Pulsar Feinmann F01
| Brand | Pulsar |
| Weight | 43g |
| Shape | Ambidextrous |
| Sensor | PAW3395 |
| Connection | Wireless |
Mousepad
Pulsar Superglide Mousepad
| Surface | Glass |
| Speed | Speed |
| Dimensions | 490 x 420 x 5mm |
Keyboard
SteelSeries Apex Pro Mini Wireless
| Size | TKL |
| Switches | Mechanical |
| Connection | Wired |
Monitor
ASUS ROG Swift OLED PG32UCDP
| Size | 32" |
| Refresh Rate | 240Hz |
| Panel | WOLED |
| Resolution | 3840x2160 |
Headset
Astro A50 Wireless
| Type | Closed-back |
| Driver Size | 40mm |
| Connection | Wireless |
Setup Insights
Sensitivity Context
32.47 cm/360 Medium
Faster than 36% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Similar sensitivity: Lokario (32.47) · rasharn (32.47) · tough maf (32.47) · zanes (32.47) · PYTON (32.54)
Mouse Popularity
Pulsar Feinmann F01
Used by 1 player — #28 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 32.47 cm/360 | Medium |
| FOV | 100 | Average range (top 68%) |
| Resolution | 3840x2160 | #3 most common |
| Refresh Rate | 240Hz | High |
| DPI | 3200 |
Key Bindings
Forwarde
Backd
Lefts
Rightf
JumpSpace
CrouchCtrl
AttackMouse1
ZoomMouse2
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 32.47)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | japanesecastles |
| Favorite Gametype | Capture the Flag |
| Favorite Weapon | Railgun |
Weapon Accuracy
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Team History
2026 GdeFlag?
2024 Whatever name IDC
Teammates: cherrypoff · d1z · Latrommi · pecka
Data Source
Settings: Last updated 2025-01
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker